„Je celkem zima a nepříjemně fouká, lidem se nechce nikde courat. Vánočních akcí jsou možná už přesycení,“ uvedl prodejce perníků, který nechtěl být jmenován, a pokračoval ve skládání medových výrobků do krabic. „Kupující přestali chodit, sotva skončil kulturní program,“ dodal.

Na náměstí 3. května vyrostlo jedenáct dřevěných stánků, ve kterých bylo k mání vánoční zboží. „Jeden ze stánků jsme vyhradili pro občerstvení,“ přiblížil ředitel tamních Technických služeb Vladimír Plšek s tím, že nechyběl ani stánek s výrobky z chráněných dílen. Nad veškerým děním se tyčil dvanáctimetrový vánoční strom. „Jde o smrk stříbrný, který pochází přímo z Otrokovic. Pokrývá jej sto velkých a dva tisíce malých diod osvětlovacího systému, které pravidelně mění svou barvu,“ řekl.

Kulturní program vánočních trhů připravila Otrokovická Beseda. „V podání místních pěveckých sborů Studánka, Zvoneček, otrokovického gymnázia a Dechového orchestru ZUŠ Hulín mohli kolemjdoucí slyšet vánoční koledy i dechovku,“ upřesnil ředitel Besedy Marek Obdržálek. Vánoční jarmark se v Otrokovicích konal poprvé v minulém roce. Patronát nad ním už tehdy převzaly Technické služby.