Už u vstupních dveří poznal, že něco není v pořádku. Sklo v nich bylo rozbité. Vešel tedy dovnitř a zjistil, že v horním patře někdo dupe a je odtud slyšet hluk. Proto z domu potichu odešel. Požádal sousedy, aby přivolali policii s tím, že v jeho domě jsou zloději. Sousedé poté zůstali před jeho domem, aby mu pomohli lupiče zadržet do doby, než přijede na místo policie.

„Po chvíli z okna zezadu budovy vyskočil mladý muž a chtěl utéct. Už to ovšem nestihl, chytili jej právě přijíždějící policisté. Příjezd na místo jim trval necelých pět minut. Během okamžiku zadrželi uvnitř domu další dva mladíkovy kumpány ve věku osmnáct, devatenáct a dvacet let. Všichni jsou bez práce a bez domova," přiblížila mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková.

Doplnila, že mladíci nemají žádný příjem, po cestě ještě vykradli sklep ve vedlejším bytovém domě se zavařeninami, cukrem a mlékem.

„Nyní jsou všichni tři v cele, policisté je již delší dobu znají. Jednomu z nich dokonce ještě neskončil podmíněný trest odnětí svobody," informovala policejní mluvčí. Podle jejich slov policisté zajistili veškeré stopy v rodinném domě i kolem něj a v současné době vyslýchají všechny tři pachatele z přečinů krádež, porušování domovní svobody a poškození cizí věci.

„V případě odsouzení budou mít všichni tři domov za mřížemi až po dobu tří let," uzavřela Kozumplíková