Košt patří k Trnkobraní pátým rokem. "Snažíme se rozvíjet tradice. A ke kultuře slivovice košt a koštování prostě patří," řekl dnes Zdeněk Chromý ze společnosti Rudolf Jelínek. Pořadatelé obdrželi 652 vzorků ovocných destilátů, o kterých rozhodují desítky degustátorů. Vyhlášení těch nejlepších se uskuteční v sobotu. Návštěvníci festivalu tak mohou porovnat produkty vizovické firmy a drobných pěstitelů.

"Je zde několik rozdílů. Především jde o to, že zatímco my pálíme slivovici třikrát, v pěstitelských pálenicích pouze dvakrát. Někteří pěstitelé navíc zbavují švestky pecek. My ale tímto způsobem nepostupujeme. Naše slivovice tak má typickou hořkomandlovou příchuť, kterou způsobují právě pecky," dodal Chromý.

Po dvou letech, kdy se na Zlínsku konaly hned dvě podobné akce, je letošní Trkobraní opět jediné. Obě strany, které mezi sebou vedly soudní spor o užívání tradičního názvu pro hudební a zábavnou akci, se dohodly. Spor začal v roce 2005, kdy se pořadatel Trnkobraní z posledních let Zdeněk Jurásek nedohodl s firmou Rudolf Jelínek na pronájmu areálu a uspořádal ve stejné době vlastní festival s názvem Trnkobraní open air na letišti Bílá Hlína u Slušovic.

"Letos má festival opět sjednocenou podobu, jsem tomu rád. Horké hlavy vychladly, což festivalu určitě prospěje," řekl dnes Jurásek. Festival by se podle něj měl lidem líbit. "Snažil jsem se program uspořádat tak, aby byla dodržena multižánrovost. Na své si tak přijdou takřka všichni, od vyznavačů folkloru až po rock," poznamenal.

Jedním z vrcholů festivalu tradičně bývá soutěž v pojídání švestkových knedlíků. O titul bude bojovat deset jedlíků. Pořadatelé doufají, že se letos konečně podaří překonat světový rekord, který vytvořil v roce 2003 Kamil Hamerský. Tehdy dokázal spořádat 191 kousků. Stejný borec je i zároveň obhájcem loňského prvenství.