Ve všech případech musejí řidiči využít stanovených objížděk. Zhruba desetikilometrová náhradní trasa pro osobní auta, která je vedena ze Zdounek na Litenčice a Lísky, platí od uplynulého pondělí pro uzavírku v Roštíně.

„Zahájeny tam byly práce na dalších dvou etapách rekonstrukce silničního průtahu obcí. Původní stav povrchu cesty byl totiž označen jako havarijní,“ informoval šéf Ředitelství silnic Zlínského kraje Bronislav Malý.

Uzavírka se však podle něj nevztahuje na linkové autobusy, vozidla Integrovaného záchranného systému a auta se zvláštním povolením. Jim je průjezd povolen po místních komunikacích.

Omezení potrvá do poloviny června. „Těšíme se, až budeme mít opravu za sebou. Nyní to musíme nějak vydržet. Někteří řidiči se ovšem chovají hrozně, zákaz nerespektují. Dojedou až sem a čekají, že to nějak projedou,“ povzdechl si starosta Roštína Radovan Man.

Na další dopravní omezení narazí šoféři o pár kilometrů dál. Mezi obcemi Roštín a Cetechovice v délce 855 metrů se totiž pracuje na obnově konstrukčních vrstev. Dělníci tam rovněž provádějí rekonstrukci silnice včetně sanace sesuvů pomocí tří pilotových stěn v celkové délce 138 metrů.

V úseku platí úplná uzavírka od 4. dubna do 23. června. Objízdná trasa vede přes Zdounky, Litenčice až na silnici I/50 u Střílek. Stejně jako v případě Roštína platí výjimka pro průjezd osobních aut s povolením, autobusy a vozidla IZS. Provoz jim je umožněn v jednom jízdním pruhu, řízen je světelnou signalizací.

„Komplikace nám to sice působí, ale jsme rádi, že se cesta opravuje. Její stav byl natolik špatný, že se kdykoliv mohla stát nehoda,“ řekla starostka Cetechovic Eva Váňová.

Třetí úplná uzavírka pak platí na samotném konci okresu, za Koryčany ve směru na Jestřabice, kde se provádí oprava konstrukčních vrstev, sjednocení šířky silnice a sanace sesuvů pravostranné krajnice. „Objízdná trasa je vedena po staré původní silnici z Koryčan do Kyjova,“ doplnil informace starosta Koryčan Zdeněk Šmela.