V trolejové síti MHD v Otrokovicích došlo v pátek k nečekanému přerušení dodávky elektrické energie.

Stát tam na různých místech zůstalo na linkách 2, 6 a 55 šest kloubových a jeden sólo trolejbus. Jeden z nich zůstal stát v zúženém profilu zastávky Dr. E. Beneše.

Toto místo se nedalo nijak objet a jeho zablokování by ochromilo i všechny ostatní spoje MHD vedené v Otrokovicích. Nikdo v tu chvíli nevěděl, jak dlouho bude výpadek elektrického napájení trvat.

„Bezprostředně po výskytu poruchy jsme vypravili posilové autobusy, aby zejména cestující ve směru z Otrokovic do Zlína nezůstali bez dopravy. Nicméně přetrvával problém se zablokovanou ulicí Dr. E. Beneše. Poprosili jsme cestující, jestli by nezkusili nepojízdný vůz ze zúženého místa odtlačit,“ uvedl dispečer DSZO Zdeněk Churý.

Lidé se do toho ochotně a s nadšením pustili.

Trolejbus poháněn silou lidských paží se pohnul a posléze zvolna popojel mimo kritické místo a uvolnil v ulici průjezd.

Zoo Zlín je jedinou zahradou na světě, která pravidelně odchovává vzácné dvojzoborožce indické.
Zoo Zlín je jedinou na světě, která pravidelně odchovává vzácné dvojzoborožce

Výpadek elektrického napájení trolejové sítě trval v Otrokovicích necelou hodinu. Trolejbusy nabraly v Otrokovicích zpoždění v délce až do 45 minut.

„Dopravní společnost děkuje cestujícím za pomoc při odtlačení nepojízdného trolejbusu a omlouvá se za komplikace a vzniklá zpoždění,“ dodal mluvčí DSZO Vojtěch Cekota.