„Nízkopodlažní kloubový trolejbus Škoda 25 Tr Irisbus s dieselagregátem, číslo 406, bude celý rok připomínat celoplošnou reklamou obyvatelům a návštěvníkům Zlína i Otrokovic, že uplynulo 80 let od zavedení trolejbusové dopravy ve Zlíně,“ uvedl mluvčí Dopravní společnost Zlín-Otrokovice (DSZO) Vojtěch Cekota.

Provoz trolejbusů s prvními třemi vozy na prvních linkách A, B, C byl slavnostně zahájen 27. ledna 1944.

„Nyní chceme upozornit na první viditelný prvek oslav 80. výročí, a to na celoplošnou reklamu na kloubovém voze. Trolejbus s touto reklamou vyjel do ulic Zlína a Otrokovic poprvé v pondělí 15. ledna 2024. Byl nasazen na linky č. 2 a 6 mezi Zlínem a Otrokovicemi,“ dodal mluvčí.

Mladá podnikatelka Ingrid Husáková sdílí své zkušenosti i dílnu v centru baťovského areálu; leden 2024
Mladá podnikatelka sdílí své zkušenosti i dílnu v centru baťovského areálu

Základní návrh reklamy připravil řidič DSZO Petr Vozárik. Jeho myšlenka pak byla dopracována ve spolupráci se společností DM design a o uplynulém víkendu byla celoplošná reklama nalepena na kloubový trolejbus.

„Na sedmi polích tohoto vozidla si mohou cestující prohlédnout všechny hlavní barevné kombinace, které tvořily ve Zlíně a Otrokovicích během osmi desítek let vnější design vozidel MHD, od tmavě modré přes červenou až po současnou žluto-modrou,“ uzavřel Vojtěch Cekota.