„Zbrusu nová cesta by hodně ulevila místním obyvatelům. Jejich domy už začínají kvůli velké přetíženosti vozovky praskat. Záleží na tom, jestli se nám na její stavbu podaří sehnat peníze. Pokud ne, zůstane cesta pouze v územním plánu,“ vysvětlil starosta Troubek-Zdislavic František Čech.

Nová komunikace by měla vzniknout na místě stávající polní cesty. „Měla by ji v podstatě kopírovat. Hlavní doprava by tudíž byla z obce odvedena. Ubylo by i hluku,“ podotkl starosta.

S novou cestou, která by ulevila občanům obce, už počítá územní plán

Stejný názor na obchvat vesnice sdílí i místní obyvatelé a představu nové cesty vítají. „Je to opravdu do budoucna nutnost. Momentálně nám už začal praskat dům. Situace je o to horší, že přes Troubky nyní jezdí další auta kvůli uzavírce v Lískách a nedaleké přípojce na dálnici,“ povzdechl si například František Jašek z Troubek.

Zda však v budoucnu obchvat v obci vznikne, zatím jisté není. „Může to být i záležitost několika let,“ dodal starosta Čech.
Na vypracování územního plánu poskytl Troubkám-Zdislavicím Zlínský kraj stotisícovou dotaci. „Do podprogramu se letos přihlásilo celkem sedmatřicet obcí,“ informoval mluvčí krajského úřadu Patrik Kamas.

Představitelé Troubek se v územním plánu, mimo zhotovení obchvatu, zaměřili také na vybudování čističky odpadních vod, rybníků či na částečné zatrubnění potoka.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY ZE ZLÍNSKÉHO KRAJE:

Zpravodajství Sport Kultura Podnikání Černá kronika