Také stánky s nevánočním sortimentem musely ustoupit řemeslníkům, kteří nabídnou originální výrobky coby možnost vánočních dárků.

Město Slavičín se také rozhodlo rozšířit počet míst, kde se období adventu oslaví. Kromě Horního náměstí, jehož prostory tradičně rozezní zpěv dětí ze školek a škol, se celá akce rozprostře i mezi radnici, kde bude nově druhé pódium pro Mužácký sbor Kosáci a Cimbálovou muziku Aldamáš. Prostranství před radnicí navíc doplní vepřové hody, vánoční kavárna a pro děti i vánoční kolotoč.

„Snažili jsme se akci udělat více rodinnou, takže jsme posunuli i začátek vystoupení školek až na odpoledne, aby nebylo tatínkům líto, že svého školkáčka mohli vidět jen natočeného na videu od maminky,“ podotkl starosta Tomáš Chmela.

Prostor náměstí a radnice doplní ještě otevřená Orlovna, která poskytne i sociální zázemí pro návštěvníky při příležitosti Valašského kumštování, kde si můžou lidé zakoupit rukodělné výrobky od místních výrobců. Otevřené bude i muzeum u Horního náměstí, kde slavičínský Klub přátel historie chystá svařák a pečené kaštany.

Mezi lidmi na Horním náměstí budou procházet andělé na chůdách s obřím kočárkem ze spolku Cirkus trochu jinak, přístupný bude i nově otevřený zámek. Celodenní akci zakončí rozsvícení vánočního stromu na Horním náměstí a velkolepý ohňostroj, jehož sponzorem je společnost TVD.