Radnice chce využít zimních měsíců, kdy ze strany prodejců není příliš velký zájem o prodej na tržišti k testování a doladění provozu.

Návštěvníci na trhu najdou ke koupi například zeleninu z vlastní produkce, kvašené zelí, česnek, sušené ovoce, med, výrobky z ovčí vlny, sklářské a pletené výrobky, zabíjačku, holandské sýry či sušené zvěřinové klobásy.

Na jedoucí auto spadl v Luhačovicích strom, 16. ledna 2023
Na jedoucí auto v Luhačovicích spadl strom

Počítat mohou ale i s koupí koření, biozeleniny i teplého občerstvení. To bude v nabídce od 20.ledna a lidé se budou moci pochutnat na teplé domácí polévce, speciální paštice v krustě, řemeslném chlebu, kimchi a dalších lahůdkách. Průběžně doplní tržní sortiment prodejci tyrolských specialit, moštů a živých ryb.

„Pro zájemce, kteří by chtěli svůj sortiment nabízet v rámci zkušebního režimu, má město zvýhodněné podmínky. V měsíci lednu a únoru nemusí platit za nájem a mohou si tak prodej na novém tržišti zdarma vyzkoušet. Aktuálně také běží rezervační řízení pro prodej na tržišti v roce 2023,“ doplnila Michaela Topič, manažerka tržiště Pod Kaštany Zlín.

Ve zkušebním provozu v zimním období je otevírací doba přizpůsobena přízni počasí. Prodejci tak otevřou ve dnech bez deště, sněhu a velkých mrazů.