Zhruba od poloviny prosince, kdy by mělo být tržiště otevřeno, tak pojede ve zkušebním provozu. To včera Deníku potvrdil náměstek primátora Pavel Brada.

Budou se ladit provozní mouchy a opravdový start tržiště je naplánován na duben. Jaro by se mělo stát jakousi pomyslnou tradicí v otevření sezóny.

Radnice původně plánovala otevření tržiště Pod Kaštany v září, potom termín přesunula na listopad. Za zpoždění celé akce stojí podle Brady problémy s dodávkou materiálů a přeložky inženýrských sítí. Snad se největší městské tržiště, jehož oprava stála více než sto milionů korun, otevře do konce roku.

Nový most do Průmyslové zóny Příluky
Starý most v Přílukách nadobro zavře, nový otevírá. Jak bude řešena doprava

Demolice dvou buněk

V minulých dnech došlo k zásadní demolici dvou nevzhledných buněk. Ty budou soukromými majiteli nahrazeny novými objekty, které budou ladit s tržištěm. Právě za těmito objekty se bude nacházet průchod do zámeckého parku.

tržiště pod kaštany
Staré buňky na Tržišti pod kaštany byly zdemolovány

„Dohoda se soukromými vlastníky na úpravě jejich původního návrhu nových stánků a odstranění problematické střechy se podařila. Majitelé tak vyšli vstříc požadavkům památkové péče, ačkoliv na úpravu projektu museli vynaložit další své finanční prostředky. Nové tržiště Pod Kaštany se tak otevře opravdu celé nové,“ shodli se primátor města Jiří Korec a náměstek primátora Miroslav Chalánek.

Rekonstrukce tržiště Pod kaštany ve Zlíně.
Tržiště Pod Kaštany ve Zlíně se zásadně změní. Takto teď vypadá

Na co se mohou návštěvníci tedy od jara těšit?

Zákazníci tržiště se mohou těšit na pravidelný prodej živých ryb, kozích produktů, bio zeleniny a ovoce, farmářské a řemeslné výrobky převážně lokálních prodejců.

Nově bude tržiště spravovat manažerka prodeje Michaela Topič, která bude zajišťovat pestrou nabídku a kontrolovat původ potravin. V její gesci bude také příprava tržnice v souvislosti s akcemi pořádanými v parku Komenského, sadu Svobody a na náměstí Míru a v rámci běžného provozu tržiště dohlédne na úroveň prodeje.