První salát, ředkvičky i čerstvé bylinky nabízí Petr Marinkov ze Zahradnictví a zeleninové farmy.

„Salát jsme nasadili 25. listopadu, v lednu přesadili a teď sklidili,“ popisuje jedné ze zákaznic. Zatím prodává na tržišti dvakrát až třikrát týdně, zhruba od poloviny dubna bude nabídka jeho zeleniny dostupná každý den.

„O víkendu přivezeme cibulku, okurky, v polovině května by mohl být první hrášek,“ vyjmenovává na co všechno se mohou zákazníci těšit.

Zlaté jablko rozkvetlo. Stane se fotka s plastovým motýlem hitem facebooku?
Zlaté jablko rozkvetlo. Stane se fotka s plastovým motýlem hitem facebooku?

Jak dodává, je malopěstitel a poptávka je větší než zvládne uspokojit. Salát i svazek ředkviček, které slibují skvělou chuť bez chemie, pořídíte shodně za 30 korun. Stejně tak čerstvé bylinky jako pažitkay, koriandr, petržel či tymián.

V dalších stáních, které jsou rozesety po tržišti najdete například nabídku rostlin od vřesů, tařici až po mačešky a trvalky. Ceny se pohybují od 18 korun za macešky po 55 korun za trvalky. Semena květin stojí zhruba 50 korun.

MHD ve Zlíně. Ilustrační foto
Pro návštěvníky zlínské ZOO zavedou od Velkého pátku velikonoční spoje MHD

Hranolky i káva

K posezení za sluníčku láká food truck Faency Fries nebo kavárna Laskavárna.

Podle vůně nemůžete minou pojízdnou prodejnu Sazovických uzenin. Klobásky na všechny způsoby, škvarky, uzené maso, žebra, jelita a jitrnice i nabídka polévek. To vše zde najdete prozatím jednou týdně, zpravidla v úterý.

„Teď před Velikonocemi jsou nejžádanější rolády, sekaná a uzené maso. Klobásky už jsou taková klasika,“ vyjmenovává prodejce Darek Benda.

Království s uzeninami na tržišti potkáte v rámci Velikonočních trhů. Ty proběhnou v sobotu 30. března od 9 hodin. Kromě klasické nabídky budou stánky nabízet rukodělné výrobky, velikonoční ozdoby, kraslice, cukrovou vatu nebo perníčky.

Velikonoční jarmark, sobota 30. března - doprovodný program:

10:00 - 11:30 zahraje křesťanská kapela Sýkorky, která poví i něco o biblickém významu Velikonoc
12:00 - 14:00 busker JURA (Jiří Sousedík)
14:00 - 16:00 busker Adam CAHA

MOHLO BY VÁS ZAUJMOUT: Desky, obrazy i květiny. Takto vypadal letos první bleší trh ve Zlíně

Zdroj: Iva Nedavašková