Kolemjdoucím i lidem v projíždějících vozidlech se v posledních dnech na zdejší travnaté ploše naskýtá pohled na čilý stavební ruch.

„Chtěl bych se zeptat, zda někdo ví, co se buduje na zeleném ostrůvku, který odděluje oba směry silnice Tř. Tomáše Bati, vlastně naproti zastávek náměstí Práce. Viděl jsem tam těžkou techniku a nějakou vybetonovanou plochu,“ ptal se na sociální síti David Řeháček.

Mezi mnohými diskutujícími muži měla pravdu jedna z přihlášených dam Andrea Kučerová, která uvedla, že se jedná o opravu teplovodu. 

Zabavená plynová pistole
Na sídlišti Jižní Svahy ve Zlíně se střílelo

Společnost Teplárna Kladno, pod kterou spadá i Teplárna Zlín (obě společnosti patří do skupiny Sev.en Energy – pozn. red.) v místě provádí opravu havárie teplovodního kanálu.

„Došlo zde k havárii; k propadu stěny teplovodního kanálu,“ uvedl za společnost Martin Strachoň. Podle něj jejich pracovníci v současnosti řeší nájezd na plochu pro těžkou techniku, aby zde mohli začít s opravou. Navezené panely, které k tomuto účelu poslouží, budou po opravě podle Martina Strachoně odvezeny.

"Důvodem je rekonstrukce stavební části tepelného kanálu parovodního vedení, který byl v havarijním stavu," upřesnila mluvčí společnosti Markéta Čapková. Podle ní byly práce bzahájeny 1. června a plánované dokončení je 21. září 2020.

Svůj souhlas k provedení prací dalo i město. „Odbor městské zeleně dal souhlas s technickými pracemi společnosti Teplárna Kladno na daném území,“ potvrdil za zlínskou radnici mluvčí města Tomáš Melzer. 

Veřejné tábořiště na Podlesí
Zlíňané navrhli na tři desítky vylepšení veřejných prostranství. Podívejte se