Středa, 9. února

U mezinárodního soudu se chce spravedlnosti dovolávat malá obec Bohuslavice nad Vláří na Luhačovicku. Jedná se o její spor s městem Slavičínem ohledně majetkového vyrovnání po odtržení obce v roce 2001

Měla jsem tu čest účastnit se zastupitelstva Rokytnice, když asi před dvěma lety rozhodovali o tom, zda ve sporu se Slavičínem pokračovat, nebo jej ukončit. Několik místních obyvatel se tehdy rozhodlo, že spor od obce převezmou. Byla jsem tam tehdy s maminkou a nevěřila jsem, jak jsou lidé schopni se kvůli penězům pohádat. Já vím, že by se dalo říct, že je to třeba pro dobrou věc. Kolik ale tehdy kvůli tomu bylo křiku. Nejlépe to podle mě vyřešila Petrůvka, která podobný spor se Slavičínem také vedla, po několika prohraných soudech se na to vykašlala a má pokoj a ušetřila i na soudních výdajích.
Více se dočtete zde

Hana Minaříková

Čtvrtek, 10. února

Zlínští radní si trvají na svém: město stavělo v minulosti předražené chodníky. S tím je prý konec. Jiří Viktorín (Věci veřejné) ujišťuje, že stávající politici pracují s odborníky ze stavebnictví, příslušnými odbory magistrátu i technickými službami na postupech, které zajistí výrazné snížení nákladů i vyšší kvalitu komunikací.

Bylo by jistě zajímavé, kdyby se ukázalo, že lze na městských chodnících ušetřit až polovinu financí. Nabízela by se samozřejmě otázka, proč to nešlo doposud. Je však předčasné spekulovat. Stávající koalice má zatím odhady a návrhy, co dělat jinak. Ukáže se, jaké výstupy budou mít v reálu. Kdyby se skutečně potvrdily, je to pro Zlíňany nejen zajímavá informace, ale především dobrá zpráva. Ušetřené miliony by se mohly použít například na jiné investice.
Více se dočtete zde

Marie Šidlová

Připravujeme na pondělí, 14. února

Pobočky pošty se prozatím neruší. Pošta ustupuje z požadavků, je prý ochotná spolupracovat i přistoupit na kompromisy.

Pošta prý dělá pro lidi jen to nejlepší. Ale například v Sebuzíně v okrese Ústí nad Labem po zrušení pobočky obstarává poštovní služby vietnamský obchodník. Podle slov zdejších obyvatel je ochotný, má prý však potíže s pročítáním adres a opisováním údajů z občanek. Obyvatelé obce Brtníky na Děčínsku si mohou vyzvednout poštu každý den od sedmi do osmi večer. Na poslání zásilky si musí objednat motorizovaného pošťáka přímo domů a ohlídat, aby ho nepropásli. Je to opravdu pro dobro občanů?

Kateřina Košutová