Kaktusy mu doma zabírají polovinu polykarbonátové střechy. A na zahradě taky celý fóliovník. Ladislav Bačůvka se věnuje kaktusům a sukulentům, abychom nezapomněli ani na ně, od roku 1999.

I jeho vypěstované kousky byly včera k vidění na výstavě ve zlínském divadle. Snad mezi dalšími tisíci. Zlínští kaktusáři, kterých je asi čtyřicet, tam vystavovali a prodávali rostliny letos potřetí. To se však nedá říct o začátcích výstav ve Zlíně jsou tradicí už přes padesát let.

Pokud byste si mysleli, že se kaktusy cení podle velikosti, není tomu tak. Tady totiž platí jiné heslo. „Čím škaredší kaktus, tím dražší," směje se předseda a utíká se věnovat další zákaznici.

Výstava fenomén igráček v OD 13 ve Zlíně.
15

OBRAZEM: Výstava Fenomén Igráček poprvé ve Zlíně

Ševci inkasovali tři góly za sedm minut. S Mladou Boleslaví prohráli 1:5

Tak tohle se vážně nepovedlo. Zlínští fotbalisté přišli s Mladou Boleslaví o letošní domácí neporazitelnost. Ševci sice po trefě Nigerijce Ekpaie rychle vedli, ale absolutně nezvládli pasáž hry od 25. do 32. minuty, ve které inkasovali tři branky a nakonec v 11. kole HET ligy se Středočechy prohráli 1:5.

Kašík v euforii: Neskutečné. Straší nás minulé roky

ROZHOVOR, VIDEO/ S nadsázkou to vlastně zvládli i bez něj. Právě po odvolání brankáře Libora Kašíka na střídačku a zapojení šestého hráče do hry hokejisté Zlína dvěma góly vyrovnali z 0:2 na 2:2. V prodloužení pak už zase zlínský gólman mohl slavit výhru z brankoviště a následně si užít i pozápasovou děkovačku s fanoušky.

Hokejisté Zlína předvedli další famózní finiš a zdolali Liberec

Další obrat dokonán! Hokejisté Aukro Berani Zlín dokázali dotáhnout další obrat. Tentokrát po dvou slepených gólech během 42 vteřin Liberec vedl 2:0. Jenže beranům stačily poslední dvě a půl minuty, aby vyrovnali na 2:2 Lotyši Robertsem Bukartsem a Ralfsem Freibergsem.