V obřadní síni se sešly odpoledne desítky obyvatel převážně staršího věku.

Návštěvníci se občerstvili vínem, punčem, ale i chlebíčky, jednohubky, koláčky a řízky. Každý z nich si osobně poblahopřál s primátorkou Ondrovou.

Prvně se letos přišla podívat na radnici i pětasedmdesá­tiletá Marie Dlabačová.

„Dočetla jsem o akci v novinách a ve vitrínce. A když bylo hezké počasí, řekla jsem si, že půjdu,“ pousmála se občanka.

Kromě přání do nového roku má prý pro primátorku připravených i několik bodů, na které se chce zeptat někdy v budoucnu. „U přípitku se to nehodí,“ míní Dlabačová.

S konkrétní připomínkou zato neváhala přijít na radnici třiasedmdesátiletá Irena Mačáková. Vloni už se přípitku zúčastnila také, ale to se prý neodvážila.

„Akce se mi velice líbila, paní primátorka je příjemná. Ale tentokrát se jí chystám říct, že mě podobně jako ostatní starší lidi trápí schody ve svitovském podchodu směrem k Velkému kinu, které už dva roky stojí,“ prozradila ještě před setkáním.

Naopak poděkovat přišli představitelce města osmdesátiletá Drahoslava Kovářová a devadesátiletý Alois Petřík.

„Jsme v Klubu důchodců na Kvítkové, kam paní primátorka chodí, takže se známe. Přišli jsme jí poděkovat, že se o všechno tak stará a má úspěchy, sledujeme to v tisku. A líbí se nám to,“ pousmáli se senioři.

Primátorka Ondrová byla setkáním potěšena. „Někteří lidé chodívají pravidelně, ale mě udělalo hlavně radost, že se na radnici objevili lidé z místních částí, například z Louk a U Majáku, a přišli poděkovat,“ sdělila Ondrová.