Právě takovému nemilému zážitku musela čelit i mladá maminka Tereza ze Zlína, která se s ním svěřila na svém facebookovém profilu. Její celé jméno vzhledem k okolnostem nebudeme zveřejňovat.

„Pozor hlavně holky na cyklostezce mezi Malenovicemi a Loukami. Dneska jsem tam šla s malým na procházku a narazila jsem na nějakého nechutného úchyla! Nejdřív stál schovaný za plotem a potom kolem mě začal pořád dokola jezdit na kole. Došlo mi, že to bude nějaký pošuk, tak jsem rychle volala manželovi, abych mu řekla, co se děje a hlavně jsem doufala, že si nic nedovolí, když budu mít telefon u ucha. Když už jsem byla na poslední rovince před ,civilizací‘, najednou se tam objevil znovu, ale to už měl oplzlé řeči a po chvilce na mě začal řvát a nadávat mi. Telefon jsem měla pořád v ruce, tak jsem zapnula kameru a toho hnusáka natočila. Pán, co šel naštěstí zrovna kolem, mu řekl, ať se okamžitě otočí a vypadne, tak se rychle spakoval a odjel. Tak si tam dávejte pozor a nechoďte tam samy,“ varovala ostatní mladá žena.

Příště to může být ještě horší

Její komentář vyvolal mnoho reakcí. A jak v takových diskusích bývá zvykem, padala i hodně ostrá slova. Přesto ale i dobře mířené rady.

„Já si myslím, že byste to měla předat na městskou policii v Malenovicích, teď ten člověk napadá jen slovně, ale příště to může být horší. Neberte to, prosím, na lehkou váhu. Může totiž narazit na někoho méně rázného nebo mladou slečnu a může reagovat jinak,“ uvedla žena pod jménem Kateřina Neubauerová.

Čin zoufalství a bezmoci

Mladá maminka totiž nejen že natočila video, jak ji muž obtěžuje, dokonce se mu dokázala slovně bránit. Deník ji proto oslovil, aby se podělila o své pocity z tohoto otřesného zážitku.

„Určitě to ode mě nebyl hrdinský čin, ale nazvala bych to spíš činem zoufalství a bezmoci. Čím víc byl ten muž na kole sprostější, tím větší jsem měla samozřejmě strach a zároveň jsem věděla, že nás musím bránit a ukázat mu, že se nebojím! Opak byl samozřejmě pravdou a klepala jsem se doma ještě druhý den. Myslím si, že kdybych tam byla sama a neměla s sebou svého pětiměsíčního syna, tak se nejspíš zachovám jinak a i přes narůstající agresi onoho muže bych se asi nezmohla ani na slovo,“ uvedla pro Deník mladá žena, která kvůli vyšetřování nemohla sdělit podle svých slov více.

Onanista

A nešlo o první případ, který se tento týden v Malenovicích stal. K podobnému byli zlínští strážníci přivolání ve čtvrtek v pozdních hodinách do Malenovic, kde podle volající ženy měl opět nějaký muž údajně onanovat na veřejnosti. Hlídka jej podle Pavla Janíka zajistila a předala jej svým republikovým kolegům.

„Případem se zlínská policie zabývá,“ potvrdila její tisková mluvčí Monika Kozumplíková. „

Co se týká cyklostezky, tak jsme v lokalitě zvýšili hlídkovou činnost,“ doplnil Pavel Janík s tím, že pokud se někdo setká s takovým chováním, ať neváhá a volá linku 156 nebo 158.