Nová okružní křižovatka, která usnadní automobilistům výjezd na Vodní z vedlejších ulic Bartošova a Trávník, ještě není zcela dokončena a dostává se do předčasného užívání pro silniční provoz.

„Na průjezd stavbou bude řidiče upozorňovat svislé přechodné dopravní značení. Chodci budou tuto stavbu ještě nějaký čas obcházet oklikou přes okraj parku a průchodem pod silničním násypem na západním okraji Vodní ulice,“ uvedl mluvčí zlínské radnice Tomáš Melzer.

Městu Slavičín se podařilo přeložit vedení turistické trasy z nebezpečného silničního úseku. Nově ji budou lemovat ovocné stromy a povede otevřenou krajinou.
Nebezpečně umístěná turistická značka vedla podél silnice

Předpokládá se, že až do konce listopadu bude stavební firma dále pracovat na likvidaci provizorní panelové vozovky, na výstavbě chodníků, terénních úpravách a výsadbě stromů. Termín dokončení celé stavby je stanoven na 30. listopadu 2021.

„Zprovoznění křižovatky Vodní pro silniční provoz považuji za velmi důležité, aby se zlepšila složitá dopravní situace v centru Zlína. Úplná uzavírka Vodní dopravu značně komplikovala, bylo to však nezbytné pro realizaci stavby. Doprava v této části města bude nyní plynulejší a okružní křižovatka pro řidiče bezpečnější než dřívější přímé křížení ulic,“ řekl zlínský radní pro dopravu Michal Čížek.