Má něco přes dva kilometry, je poměrně široká, rovná, na první pohled bezpečná. Jenže tomu tak není . Ulice Vizovická ve Zlíně je podle speciálně sestaveného žebříčku jedné z předních českých pojišťoven nejkritičtějším místem ve Zlínském kraji. Tedy alespoň soudě dle případů v letech 2016–2018. Konkrétně jde o nájezd na ulici poblíž benzinové pumpy. „Ve sledovaném období zde došlo ke čtyřem nehodám se třemi těžce zraněnými. Úsek skončil celostátně na 19. místě,“ uvedl mluvčí pojišťovny Allianz Václav Bálek.

Úsek vedou jako rizikový i zlínští policisté. I s vědomím, že splňuje běžné potřebné parametry pro bezpečnou jízdu. Na vině tak často bývá chování samotných motoristů.

„Většinou se zde nehody stávají kvůli nepozornosti a netrpělivosti řidičů,“ připomněla zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Druhým nejrizikovějším místem se stala zatáčka na silnici I/50 v katastru obce Buchlovice. Tedy úsek, který v nepopulárním žebříčku dlouhodobě zaujímá přední příčky. V daném období se zde stalo 5 nehod se čtyřmi těžkými zraněními. A to i přes to, že zde přibylo reflexní značení a červené pruhy na vozovce.

„Největší tragédie je, že jde o úsek, kde většinou havarují motorkáři. Přitom by většinou stačilo, aby zmírnili rychlost a jezdili opatrněji. Škoda je jak jejich poškozeného zdraví, tak i vyhaslých mladých životů,“ řekl Deníku místostarosta Buchlovic Bořek Žižlavský.

„Protože je nehodami vyhlášený celý průjezd Chřiby po I/50, zasahují tam často naši dobrovolní hasiči. Ti jsou k tomu navíc proškoleni a mají k dispozici jak speciální vyprošťovací techniku, tak i psychologa,“ doplnil Bořek Žižlavský.

Na třetím místě regionu skončila křižovatka opět na silnici I/50 na severovýchodě obce Veletiny. Za poslední tři roky tam došlo ke čtyřem nehodám se třemi těžce zraněnými. Čtvrté místo obsadil rovný úsek silnice I/49 východně od obce Podolí na Uherskohradišťsku.

Ve sledovaném období se tam odehrálo 8 nehod se třemi těžkými zraněními. Jako páté nejhorší místo pojišťovna vyhodnotila silnici I/49 v katastru obce Zádveřice-Raková. Na sjezdu/nájezdu na tuto silnici došlo v uplynulých letech k pěti nehodám se třemi těžce zraněnými.