„Myšlenka na noční projížďku městem vznikla loni v květnu a sjelo se celkem dost lidí. Pro velký úspěch jsme ji pak zopakovali ještě v srpnu. Letos to odhaduji tak na sedmdesát, možná i víc účastníků,“ uvedl hlavní organizátor akce Jarčomír Manďák. Dodal, že letošní trasa vedla od restaurace R1na Vršavě na Jižní Svahy, odtud přes centrum k Majáku na Kudlov. Pak kolem divadla na ulici Sokolskou a Zálešnou a odtud po třídě Tomáše Bati zpět do centra. Závěrem potom přes most u nádraží směrem na Jižní Svahy kolem řeky k Intersparu a zpět do středu města. Konec byl u náměstí Míru.

„Nikdy předem nevíme, kolik nás bude, protože se většinou sejdeme až těsně před startem. Veřejnost většinou o těchto našich akcích neví, protože to děláme spíš jen sami pro sebe,“ vysvětlil Manďák.

To, že se lidé rozhodnou zúčastnit takovéto akce kolikrát teprve až těsně před jejím zahájením potvrdil i jeden ze ve včerejších nočních jezdců Michal Solař. „O vyjížďce jsem se dozveděl asi hodinu před startem.. Řekl jsem si mám sedět doma a zírat na televizi? Ani náhodou. A tak jsem přijel,“ zasmál se Solař. Dodal, že podobné akce se účastní teprve podruhé v životě.