Fakulta aplikované informatiky (FAI) ve středu 14. září uspořádala konferenci o kybernetické bezpečnosti.

„Kybernetická bezpečnost je profesní konferenční setkání odborníků na kybernetickou bezpečnost, kteří na různých pozicích ve firmách, veřejných i silových složkách státu garantují bezpečnost a kontinuitu provozu informačních systémů a účastní se obrany kyberprostoru Českého státu a Evropské unie,“ uvedl profesor Roman Jašek (FAI).

„Význam a mimořádnost tkví v exkluzivním setkání těchto expertů s cílem sdílení aktuálních zkušeností v oblasti kybernetické bezpečnosti,“ doplnil Jašek.

Nejlepší školní kuchařky mají ve Valašských Kloboukách
Nejlepší školní kuchařky mají ve Valašských Kloboukách

Záštitou akce je Elektrotechnická asociace České republiky, která sdružuje všechny významné organizace elektrotechnického průmyslu, zároveň záštitu poskytly organizace spojené s veřejnou správou a inovativních transferových coworkingových center ČR.

Hovořilo se zejména o trendech a vizích kybernetické bezpečnosti.

Zlínský kraj bude bezpečnější

„Zajímají nás predikce vývoje hrozeb a útočných technik nebo výzvy průmyslu 5.0 v oblasti bezpečnosti provozu inteligentních informačních a řídicích systémů,“ popsal Jašek.

V Uherském Hradišti na Fakultě logistiky a krizového řízení (FLKŘ) na konferenci CrisCon se debatovalo především o aktuální bezpečnostní a geopolitické situaci zaměřené na ukrajinskou krizi. V průběhu konference byla představena činnost Krajského asistenčního centra.

Prodejna Lidlu na třídě Tomáše Bati ve Zlíně-Loukách, 13. září 2022.
VIDEO: Samoobslužné pokladny a slevy. Třetí market Lidlu ve Zlíně je v provozu

„Následovaly odborné přednášky k dané problematice, které prezentovali zástupci Ministerstva práce a sociálních věcí, Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje, Charity Uherské Hradiště a Správy železnic, státní organizace,“ popsala děkanka FLKŘ Zuzana Tučková.

Cílem konference bylo vytvořit prostor pro výměnu nejnovějších teoretických a praktických poznatků a zkušeností v oblasti krizového a rizikového managementu.

se svolením Adéla Václavíková