Postup prací přijela z Londýna zkontrolovat autorka celého areálu, architektka Eva Jiřičná. Architektka českého původu žijící ve Velké Británii se při pohledu na betonovou kostru budovy tvářila velmi potěšeně. "Nyní se nachází ve stádiu těsně před zastřešením a je provedena vskutku nadprůměrně. Nenašla jsem vůbec nic, k čemu bych měla výhrady, a to se nestává moc často," zasmála se Jiřičná.

Autorka návrhu interiérů Tančícího domu v Praze či zahraničních obchodů značek Hugo Boss nebo Vidal Sasoon je ovšem také značně sebekritická. "V životě se mi nestalo, že bych se podívala na stavbu a řekla si - to se mi to povedlo. Udělala jsem za svůj život hodně chyb," tvrdí nositelka Řádu Britského impéria. Kongresové a univerzitní centrum představuje největší projekt Evy Jiřičné a zřejmě i nejvýznamnější investici ve Zlíně od Baťovské éry, celkové náklady se šplhají až k miliardě korun. Ve vysokoškolské části bude umístěna především pětipodlažní knihovna. "Nabídne čtyři sta padesát studijních pracovišť a měla by poskytovat služby až sedmi tisícům uživatelů. Chybět nebude přednáškový sál a přesune se tam také rektorát," popisovala mluvčí Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Jana Brázdilová.

Univerzitní centrum bude podle ní uvedeno do provozu už v prosinci tohoto roku. Naproti tomu kongresová část komplexu, kterou má na starosti město, bude dokončeno o rok později. "V roce 2007 plánujeme dostavbu podzemních podlaží a začne se pracovat na nadzemí. Téměř vše bude hotovo na konci roku 2008, pak se musí ještě doladit akustika," oznámila koncem března mluvčí magistrátu Marie Masaříková. Kongresové centrum se mimo jiné stane sídlem Filharmonie Bohuslava Martinů.