Důvodem je novela zákona platná od Nového roku, která upravuje podmínky pro nezaměstnané.

„Lidé chtějí stihnout registraci ještě letos, protože tak budou mít nárok si při podpoře přivydělávat a dostávat podporu i v době vyplácení odstupného,“ uvedla jako hlavní důvod mluvčí zlínského úřadu práce Miriam Majdyšová. Tato chystaná změna prý motivovala spoustu lidí, že v práci skončili dohodou třeba v polovině prosince, aby se do konce roku na úřadě práce stihli zaregistrovat.

„Řada lidí se na tuto možnost u nás informovala a očekáváme, že jich do konce týdne přijde hodně. Otevřeno budeme mít i na Silvestra, a to od osmi do třinácti hodin,“ sdělila Majdyšová. Podotkla, že jen v pondělí se přišlo zaregistrovat sedmdesát jedna lidí. „Na konec měsíce je to naprosto nadstandardní číslo,“ poznamenala mluvčí úřadu práce.

Na ostatních úřadech na Zlínsku už ale návaly do konce roku neočekávají. „Koncem roku máme vždycky klid. Nejhorší to bývá v období podávání daňových přiznání a splatnosti daní,“ konstatoval ředitel zlínského finančního úřadu Josef Langer.

Žádné fronty prý nehrozí ani na správě sociálního zabezpečení.

Velký zájem prý není ani o výměnu řidičských oprávnění. „Na přepážce stávají tak jeden dva lidi. Zájem ze strany lidí o výměnu řidičáku je vcelku malý,“ řekl mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák. Doplnil, že k dnešnímu dni zbývá vyměnit ještě 2386 řidičských průkazů, vydaných v období od začátku roku 1994 do konce roku 2000. Z toho v pěti stech případech už stačí, aby si řidiči své nové průkazy vyzvedli.