VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zlínská univerzity nabídne nové studijní obory v oboru polymerů

ZLÍN - Univerzita Tomáše Bati připravuje otevření dvou nových studijních oborů v oboru polymerů. K nynějším programům tak přibude doktorský polymery v medicíně a bakalářský technologie polymerů. Vedení školy tak reaguje především na rostoucí požadavky firem na odborníky s různým stupněm vysokoškolského vzdělání v tomto oboru.

5.11.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: fame.utb.cz

Absolventi oboru polymery v medicíně budou schopni vyvíjet a zlepšovat vlastnosti zdravotnického materiálu a přístrojů. Technologie polymerů si zase klade za cíl vychovávat odborníky, kteří se budou moci uplatnit při řízení práce v technologických provozech a laboratořích. "Důraz při studiu bude kladen na přírodovědné a technické předměty, na získání řídicích zkušeností v průmyslové činnosti a na praktické zkušenosti při práci v laboratořích," uvedl ředitel Ústavu inženýrství polymerů Roman Čermák.

Zlínská technologická fakulta s téměř čtyřicetiletou tradicí patří mezi nejlepší střediska studia polymerů na světě. O kvalitě práce zlínských chemiků svědčí i to, že ředitel Centra polymerních materiálů fakulty a bývalý rektor univerzity Petr Sáha se letos v březnu stal prezidentem nejvýznamnější mezinárodní společnosti sdružující vědce zabývající se studiem polymerních procesů The Polymer Processing Society.

Na Univerzitě Tomáše Bati letos studuje 11.500 lidí, z toho 2300 na fakultě technologická. Ta má také svou pobočku v Uherském Hradišti, kde letos dochází bezmála 500 studentů, přitom ještě loni to bylo o polovinu méně.

5.11.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Spořitelna na Jižních Svazích končí. Stěhuje se do areálu Svitu

Česko zpívá koledy. Ilustrační foto

Klečůvka: „Sejdou se bezvadní lidé,“ těší se na punč na akci s Deníkem

NEPŘEHLÉDNĚTE! Prvňáci ze ZŠ Mostní Zlín a ZŠ Slušovice ve Zlínském deníku

V tištěném středečním vydání Zlínského deníku budou fotky usměvavých dětí z prvních tříd ze ZŠ Mostní Zlín a ZŠ Slušovice

Gospelové Vánoce poprvé v evangelickém kostele

Po roce opět přichází krásný čas Vánoc a s ním i tradiční GOSPELOVÉ VÁNOCE, které již od roku 2003 pořádá agentura Pragokoncert. Vůbec poprvé přijedou do České republiky DONNELL ELLY & UNITED VOICES (USA) a slibují úžasný kulturní zážitek. Gospelové Vánoce se ve Zlíně konají tento čtvrtek a vůbec poprvé se tento jedinečný koncert uskuteční v evangelickém kostele.

Přidají se už posedmé

Stejný den, stejný čas, stejné koledy. Pět zvolených koled zazní zítra na náměstí 3. května v Otrokovicích. Do 7. ročníku akce Česko zpívá koledy se i tentokrát město zapojí.

ANKETA: Vyberte ten nejlepší dárek pod stromeček!

Redakce Deníku pro vás vybrala nejpopulárnější dárky posledních let. Které z nich byste chtěli najít pod stromečkem? Hlasujte!

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT