Přihlášky mohou zájemci podávat do konce srpna, po absolvování oboru mohou najít uplatnění ve všech sklárnách v Česku i v zahraničí. ČTK to dnes řekla mluvčí zlínské univerzity Andrea Kadlčíková.

Střední uměleckoprůmyslová škola ve Valašském Meziříčí je významným centrem sklářského vzdělávání v ČR. Pro praktickou výuku oboru se zaměřením na technologii skla a keramiku má velmi kvalitní vybavení, a to školní sklářskou huť, malířské a brusičské dílny a dílnu pro výrobu ozdobných předmětů. "Součástí školy je špičkové laboratorní pracoviště Glass Centrum, které se účastní projektů výzkumu a vývoje nových sklářských technologií. Díky této spolupráci můžeme studentům univerzity nabídnout v České republice zcela unikátní specializaci," tvrdí proděkan fakulty technologické Jiří Dostál.

Obor sklo a keramika nabízí fakulta technologická v navazujícím magisterském programu chemie a technologie materiálů se studijním oborem materiálové inženýrství.

S valašskomeziříčskou střední školou a Glass Centrem by v budoucnu chtěla navázat spolupráci i fakulta multimediálních komunikací, především ateliér Průmyslového designu a ateliér Prostorové tvorby.

Sklářská škola vznikla ve Valašském Meziříčí v roce 1944. Studenty připravuje na sklářská povolání v uměleckých oborech, řemeslných a učebních oborech. Umělecky se zaměřuje na kresbu a malbu, modelování skla, design skla, malování a tvarování skla a zušlechťování skla.