Počet zájemců o tříletý bakalářský program je zhruba stejný jako před rokem. Největší konkurence u přijímaček bude už tradičně na fakultě managementu a ekonomiky.

Do včerejška přijala studijní oddělení pěti fakult univerzity 10 235 přihlášek. Nejedná se však o konečné číslo, protože například fakulta humanitních studií ještě stále přijímá přihlášky na obor Učitelství pro střední školy. Univerzita letos plánuje přijmout přibližně tři tisíce zájemců.

O studium na UTB je zhruba stejný zájem jako loni, kdy bylo celkově podáno přihlášek k bakalářskému studiu 10 420.

„Považujeme za velmi pozitivní, že i přes určitý pokles demografické křivky u ročníků, které se nyní hlásí na vysoké školy, máme stabilní počet zájemců o studium,“ uvedl prorektor UTB pro pedagogickou činnost Roman Prokop.

Nejvíce studenty láká fakulta managementu a ekonomiky. „Hlásí se na ni přes tři tisíce sto uchazečů. Některé z oborů se vyučují v budově univerzity, jiné ve spolupráci s Vyšší odbornou školou ekonomickou Zlín,“ přiblížil Jan Malý z rektorátu UTB.

Druhou příčku zaujímá nejmladší fakulta humanitních studií, kde také dosahuje počet zájemců téměř tři tisíce.

O fakultu multimediálních komunikací má zájem přes osmnáct set uchazečů, o fakultu technologickou téměř patnáct set studentů. Přes osm set lidí by rádo strávilo následující roky na fakultě aplikované informatiky.

Na fakultu multimediálních komunikací obor Marketingové komunikace si podala přihlášku i Tereza Vyoralová ze Zlína.

„Ráda komunikuji s lidmi a mám ráda kreativitu. Nakolik mám šanci se dostat, nechci odhadovat. Ale připravuji se už teď. Koupila jsem si testy studijních předpokladů, všeobecného přehledu i základů společenských věd,“ prozradila Vyoralová, která si současně podala přihlášku i do Brna a Prahy.

Stejný obor chce zkusit také Tereza Mrázková z Držkové. „Bavilo by mě někdy pracovat třeba v časopise. Vím, že na tento obor neberou moc lidí, ale hodně se učím na testy. Uvažovala jsem i o přípravném kurzu, ale nehodí se mi to časově,“ poznamenala Mrázková.

Tuto možnost nabízí UTB od konce března do poloviny května, vždy v pátek a v sobotu. Zájemci o studium se na nich mohou připravit na testy z matematiky, cizího jazyka i odborných předmětů.

Přihlášky do magisterského studia mohou zájemci podat do konce března.