Jako velký slávistický fanoušek jsem se chtěl zeptat, co bych musel udělat pro to, aby se nějaké zvíře jmenovalo Slavia Praha. Jestli bych třeba musel zvíře sponzorovat apod. A jaký tvor by to vůbec mohl být? Tedy pokud možno, aby byl v bílo-­červené kombinaci. Děkuji za odpověď :-) Lukáš z Otrokovic

Zatím nechováme zvíře v přímé bílo­červené kombinaci. Škoda, že Slavia nemá alespoň černé trenýrky, to bych vám mohl doporučit lemura variho - červenou formu. Jinak doufám, že na jistém barevném ladění bychom se jistě dohodli, pokud by váš zájem byl vyjádřen sponzorováním tohoto zvířete na úrovni mistra ligy.

Zdravím, už se někdy někdo pokoušel ze zoo ukrást nějaké zvíře? Miki

Jistě, a bohužel se to v některých případech i podařilo. Na druhé straně známe také lidi, kteří nás upozorní na zvířata ze zahrady uprchlá, např. před několika lety uletěl ara modrokřídlý a zprávu o jeho pobytu nám zaslal z Jasenné chovatel holubů, kde se náš ara přiživoval.

Jaká nová zvířata se chystáte vyměnit do zoo z jiných zoologických zahrad? Milan Kroutil, Otrokovice

Rádi bychom doplnili skupinu plameňáků, neboť nový prostor je pro ně dostatečný, a tím posílili chovatelské možnosti. Snažíme se zajistit chovy dravců, speciálně supů, a s plánovanou výstavbou ve východní části zoo tzv. projekt Etiopie, chceme dovézt dželady a dle možností další zvířata.

Stává se, že zvířata mají snahu své ošetřovatele napadnout? A stalo se to někdy?A jak to dopadlo? Děkuji za odpověď. Stáza

Tyto případy jsou výjimečné a většinou jsou doprovázeny nějakou stresovou situací nebo strachem z neznámé osoby. Ošetřovatel musí na zvíře, než k němu přijde, vždy promluvit, aby ho poznalo po hlase. Některá zvířata ovšem i toto ignorují a například při chovu evropských jelenů by vám mohla dosvědčit i náměstkyně technického úseku, jak jí pomáhal jelen parožím přes plot.

Dobrý den, neobáváte se velkého návalu lidí v den oslav narozenin zoo - v sobotu? Denisa Brzáková

Největší návaly návštěvníků bývají tradičně o Velikonocích. Rekordní návštěvnost činila téměř 13 tisíc návštěvníků. Pokud tedy nepřekročí toto číslo, tak se neobáváme.

Líbí se mi, že má zoo Lešná velmi přijatelné vstupné, myslím že do stovky. Můžete slíbit, že cena zůstane přijatelná i nadále?:-) Emma

Snažíme se udržovat co nejnižší vstupné, ale nemůžeme do budoucna slíbit nenavyšování v rámci udržení ekonomického provozu. Nejhorší situace bude pravděpodobně s přechodem na euro, kdy cena obvyklá do zoo v zemích používajících euro je kolem 17 až 20 euro mimo parkovné.

Kterou část vaší zoo máte nejraději? Jirka

Všechny stejně.