Podle náměstka primátorky Hynka Stesky se tak stalo na žádost maminky, jejíž syn se pohybuje pouze na vozíku.

„Šestiletému Karlu Vaculíkovi jsme nabídli školu s bezbariérovým přístupem v centru Zlína. Protože však paní Vaculíková chtěla, aby její syn chodil do malenovické školy a nemusel přejíždět do centra, rozhodla se zajistit do školy instalaci plošiny, jejíž cena dosahuje téměř čtyř set tisíc korun. S žádostí o finanční pomoc se obrátila také na město Zlín,“ přiblížil Steska.

Zlínští radní proto poskytli základní škole příspěvek devadesát tisíc korun na vybudování šikmé schodišťové plošiny s jízdou do zatáčky. „Jsem rád, že jsme našli společné řešení a že jsme mohli pomoci. Karel tak může chodit do školy se svými kamarády,“ dodal Steska.

Město Zlín je zřizovatelem čtrnácti základních škol. „Budeme muset postupně vybavovat bezbariérovým přístupem i ostatní, abychom zlepšili komfort postižených žáků. Aby byla alespoň v každé části Zlína jedna taková škola,“ objasnil náměstek Steska.

Bezbariérové přístupy řeší zákon o územním plánování a stavebním řádu. Musí je mít všechny novostavby, přístavby a rekonstruované objekty. Školy, které mají o bezbariérové vstupy a plošiny zájem, mohou zažádat o příspěvek stát.