Město v ní však kvůli bezpečnosti chodců i dopravy omezí počet parkovacích míst z přibližně čtyřiceti na pětadvacet. Nově nebudou moci stát vozidla podélně po její pravé straně. Změnu mají motoristé pocítit do Vánoc.

„Z kolmých parkovacích míst se bude vyjíždět jednodušeji a doprava tak bude přehlednější pro řidiče i chodce. Výsledek je kompromisním řešením mezi požadavky na rozšíření pěší zóny a dosažitelnosti centra města pro dopravu,“ objasnil náměstek zlínské primátorky Miroslav Šenkýř.

Původní záměr radnice byl, zamezit vjezd do ulice Bartošova po křižovatku s ulicí Soudní úplně, kromě vozidel zásobování.

„Od totálního zákazu jsme nakonec upustili, aby v ulici Bartošově mohli zaparkovat lidé, kteří si potřebují něco vyřídit na radnici nebo na poště. Pošta totiž místa pro své klienty vyhrazeny nemá,“ zdůvodnil náměstek Zdeněk Blažek.

Kromě chodců a běžných řidičů mají s jistotou pocítit změnu zásobovači. V ulici Bartošova totiž plánuje radnice nastolit stejný režim jako v ulici Rašínova. „Chceme, aby tam zásobovací vozy nad 3,5 tuny najížděly a parkovaly pouze v ranních nebo nočních hodinách,“ přiblížil Šenkýř.

Radnice navíc ještě zváží, zda nevyhradí ostatním zásobovacím vozům místa na stání na levé straně ulice. „Ani zásobovači nemohou stát všude. Jedná se o centrum krajského města,“ upozornil Blažek. Dodal, že dodržování nových pravidel bude pravidelně kontrolovat policie.

Tím je potěšen Luděk Imrýšek, který krajské město navštěvuje. „Někteří zásobovači jsou bezohlední. Postaví se klidně před místa pro invalidy, na které potom není možné zajet,“ poukázal.