V roce 2007 tam v přízemí pracovníci Muzea jihovýchodní Moravy zařídili kuchyň a obývací pokoj ve stylu počátku 20. století. O rok později nastěhovali do jednoho z pokojů v prvním poschodí dětský pokojík, druhá místnost je rezervována ložnici.

Vše se muselo odstěhovat počátkem podzimu, kdy odborníci zjistili napadení dřevěných částí domku houbou dřevomorkou domácí. „Jedná se o neodkladné řešení havarijního stavu původních dřevěných konstrukcí v přízemí a v prvním nadzemním podlaží. Na konci léta náhle začaly praskat a propadat se podlahy v domku i při mírné zátěži,“ popsala primátorka Zlína Irena Ondrová.

Od posledního říjnového dne pracují v domku dělníci, kteří vytrhávají houbou napadenou podlahu v přízemí a odstraňují i další poškozené dřevěné části.

„Podlahu odstraníme celou, tedy asi pětadvacet metrů čtverečních. Ve sklepě opravujeme omítky, vybouráváme i zárubně dveří. Rozebereme také několik prvních schodů vedoucích do patra,“ upřesnil jednatel odborné firmy Petr Pavlica. Dodal, že místo se musí ošetřit fungicidem, a poté pořádně vyvětrat. Práce na vymýcení dřevomorky by měly být hotové do konce prosince, stát by měly sto dvacet tisíc korun.

Všechen nábytek z expozice baťovského bydlení je nyní v depozitáři Muzea jihovýchodní Moravy. Zpátky se umístí po provedení díla a dostatečném odvětrání domku. Výstava bude přístupná opět od dubna.

„Bude tam instalovaná koupelna, nová bude také fotovýstava, která se obměňuje každý rok. V každé místnosti pak přibudou různé malé doplňky, aby mohli návštěvníci vidět zase něco jiného než minulé sezóny,“ řekla historička muzea Hana Kuslová.