I přestože se jednalo o cvičení, musí krajští hasiči tyto situace zvládat precizně a proto jsou podobné akce připravovány tak, že rozdíl mezi reálnou situací a tou, kde pilují své dovednosti, je nepatrný. Ostatně i informace tiskového mluvčího krajských hasičů Pavla Řezníčka hovořily v tiskové zprávě jasně:

„Krátce po jedenácté hodině dopoledne došlo na skládce dřevní kulatiny v Dobrkovicích na Zlínsku k sesunutí několika klád na dělníka, který s nimi manipuloval. Operační důstojník HZS kraje na místo okamžitě vyslal jednotku profesionálních hasičů ze stanice Luhačovice,“ popisoval Pavel Řezníček.

Ve Zlíně, v prostorách Khmérských masáží, zaduněla v úterý krátce po půl jedné odpoledne exploze.
VIDEO: Výbuch rozmetal střepy z oken těsně před kolemjdoucí. Podívejte se

Takto dramaticky začalo podle jeho informací naplánované taktické cvičení pro jednotku profesionálních hasičů, které mělo prověřit její akceschopnost, připravenost a dojezdový čas.

„Jednotka ihned po příjezdu na místo události zajistila prostor proti dalšímu pohybu kmenů a zahájila vyproštění zraněné osoby za pomoci technických prostředků z vybavení cisternové automobilové stříkačky. Po vytažení dělníka mu byla poskytnuta první předlékařská pomoc.

Po ukončení se hasiči vrátili zpět na svou základnu a následovat bude vyhodnocení, zda byly splněny všechny cíle cvičení,“ komentoval cvičení mluvčí krajských hasičů.