Dům pro seniory na Bahňáku začala otrokovická radnice stavět v prosinci roku 2006. „Nyní už je dokončena hrubá stavba, střecha, obvodové zdi i stropy. Postupně začínají práce také uvnitř objektu,“ přiblížil Žák.

Dodal, že vybavování interiéru plánují na říjen. „V současné době děláme výběrové řízení na dodavatele zakázky, který začne s prací ihned po převzetí díla od dodavatele stavby,“ vysvětlil Žák.

Výstavba nového zařízení pro seniory stojí 132 milionů korun. Radnice na něj vyčlenila ze svého rozpočtu 33 milionů, zbytek dostala od státu. Důchodcům v něm bude k dispozici celkem dvaaosmdesát lůžek.

„Osmasedmdesát z nich bude pro trvale žijící seniory, čtyři budou sloužit v rámci odlehčovací služby,“ upřesnila starostka Radoslava Matuszková. Pokud si například bude chtít rodina od svého prarodiče odpočinout nebo jet na dovolenou, může jej po domluvě na týden až tři měsíce přechodně v domově ubytovat. Kromě toho se v něm počítá také s oddělením pro nemocné Alzheimerovou chorobou.

Už v tuto chvíli eviduje otrokovická radnice přes šest stovek zájemců o bydlení. „Všechny uspokojit nemůžeme. Jaká budou ale kritéria pro výběr seniorů, projednáme do konce června na radě města,“ sdělila starostka. Nevyloučila, že by v případě potřeby ubytování důchodců město mohlo spolupracovat také s ostatními obcemi v regionu.