Příchozí se kromě projížděk historickými a současnými autobusy a trolejbusy mohli projít vozovnou, dílnami a nebo se zúčastnit exkurze na dispečink či průjezdu mycí linkou.

Na nádvoří pak byly vystaveny různé typy vozidel nejrůznějšího stáří. Nechyběla ani živá hudba, plynové balonky, hry pro děti a občerstvení.

„Návštěvníci se mohou na naše vozy, které běžně potkávají ve městě, podívat ze zcela jiného úhlu. Vidí, kde se autobusy a trolejbusy opravují, čistí nebo tankují, čímž získají trochu odlišný pohled na službu, kterou denně využívají a mnozí z nich ji berou jako samozřejmost,“ sdělil přímo na sobotní akci ředitel DSZO Josef Kocháň.

Z řady vystavovaných exponátů pak vyzdvihl zejména elektrobus, který si pro tuto příležitost DSZO zapůjčila. „Laicky se dá říci, že je to takový poloviční trolejbus, což ale cestující nepozná. Vozidlo totiž nemá šráky. Zároveň je tak tiché, že jeho provoz prakticky není slyšet,“ ozřejmil Kocháň a zároveň dodal, že elektrobus ve Zlíně prozatím pouze testují. „Ještě není dokonalý, ale pakliže by se jeho dojezdová vzdálenost zvýšila na 250 až 300 kilometrů za den, což ujede naše průměrná autobusová linka, uvažovali bychom o jeho koupi,“ zapřemýšlel ředitel.

Hrozny lidí se srocovaly také kolem zrekonstruovaného historického autobusu Škoda 706 RTO. Ten se vyráběl v padesátých a šedesátých letech minulého století „Stavěli jsme ho ze dvou starých autobusů skoro čtyři roky. Nyní jej konečně můžeme ukázat veřejnosti,“ pochvaloval si Kocháň.

Mezi návštěvníky, kterých na den otevřených dveří dorazilo více než tři tisíce, nesměl chybět ani jednatřicetiletý Michal Trchalík ze Zlína. „Chodíváme sem každý rok, tříletému synovi se tu vždy ohromně líbí. Zvláště, když si může některý z autobusů naoko zařídit. Pokaždé tady strávíme celé dopoledne,“ přiznal Trchalík s tím, že jeho osobně vždy nejvíce osloví rekonstrukce historických trolejbusů a pohled do zákulisí dopravního podniku.

Pravidelně chodí na akci se svými dvěma syny také Naďa Vlčková. „Klukům se moc líbí trolejbusy, tak se na ně vždycky přijdeme podívat. Samozřejmě si taky hned musí vyzkoušet, jaké je to za volantem. Nikde jinde se jim něco takového nepoštěstí,“ prohodila s úsměvem Vlčková.

To Marek Just ze Zlína zavítal do areálu depa vůbec poprvé. „Nejvíc mne zaujaly autobusy a trolejbusy, které si pamatuji ještě z doby svého dětství,“ svěřil se.