„Kapli chtělo stavět už minulé i předminulé zastupitelstvo. Dokonce byl zpracován projekt. Měla stát na Končinách, což je vyvýšený kopec směrem na Luhačovice,“ přiblížil starosta. Podle něj byl však tehdejší projekt za hranicemi finančních možností obce. Navíc by prý církevní stavba v lokalitě rodinných domků nevynikla. „S novým zastupitelstvem jsme se rozhodli vykoupit šest pozemků na návsi a provést změnu územního plánu. Považovali jsme za rozumnější směřovat umístění kaple do centra, kde kapličky odjakživa bývají,“ vysvětlil.

Autorem nového projektu je architekt Jaroslav Meluzín, který navrhl kapli také v Březůvkách. „Jeho styl sem skutečně patří, je v kontextu Luhačovického zálesí a Jurkovičových staveb,“ přiblížil Šulák. Kaple by měla mít dvě části: přes dvanáct metrů vysokou zvonici, která znázorňuje muže, a vlastní modlitebnu coby symbol ženy. Dovnitř by se mělo vejít celkem padesát sedících a patnáct stojících lidí.

Místní věřící vybrali na novou modlitebnu, jejímž patronem bude svatý Vojtěch, více než milion korun. Další potřebné dva miliony poskytne obec. Kdy bude kaple dokončena, si však zatím zdejší starosta netroufá odhadnout. Rád by to ovšem stihl do závěru svého volebního období, které končí přibližně za dva roky. „V Bohuslavicích dokončili stavbu kaple, ale interiér dodělávají dodnes. Můj záměr je, aby naše kaple byla co nejdříve životaschopná,“ uzavřel.