„Dokud dodavatel stavby neodstraní zatékání do sklepů, necháme nájemné snížené,“ sdělil náměstek primátorky Miroslav Kašný.

Raději bychom suchý sklep

Obyvatelé domu tento krok vítají, nicméně by byli raději, kdyby k němu vůbec nemusel být důvod. „Je to sice dobré, ale raději bych si spíše připlatila, hlavně aby už bylo všechno v pořádku. Ten sklep opravdu potřebuji a nějaká sleva mi moc nepomůže,“ pokrčila rameny jedna z obyvatelek, která raději nechtěla být jmenována.

Podle náměstka se na zjištěné závady se vztahuje reklamace. „Dům jsme zkolaudovali v závěru loňského roku. I když je to nepříjemné, mohou se některé závady objevit až později, jako to mu bývá většinou u všech novostaveb. Podstatné je abychom se o nich dozvěděli a mohly se vyřešit,“ sdělil Kašný. Na začátku července se zástupci města setkali s obyvateli DPS a společně řešili věci, na které nájemníci upozorňovali. Tím hlavním problémem bylo právě vlhko ve sklepech, které by se mělo začít řešit v nejbližší době.

Kašný: Kompromis se hledá těžce

Podle Kašného však není možné všechny požadavky těchto lidí splnit. „Někdo by totiž chtěl zastřešit balkón, jinému by to naopak bránilo ve výhledu. Jedni chtějí kliky na dveře, jiní koule proti nezvaným hostům. Tam kde je více nájemníků, je někdy obtížné najít kompromis,“ povzdechl si náměstek.

Současně upozornil, že město nemůže splnit ani požadavek na čtyřiadvaceti­hodinovou péči o nájemníky. „Dům s pečovatelskou službou funguje v jiném režimu než domov důchodců,“ upozornil Kašný.

V DPS je k dispozici čtyřicet bytových jednotek o velikosti 1+kk a 2+kk z toho je šest bytů s chráněným bydlením, tedy těch, které jsou uzpůsobeny specifickým potřebám osob s nejrůznějšími druhy postižení.