Netradiční klání připravila pro studenty Univerzity Tomáše Bati (UTB) ve Zlíně Studentská unie UTB už popatnácté. Soutěžící vyběhnou v 18.30 hodin z kterékoliv hospody, která je součástí závodu. Je mezi nimi hostinec U skleničky v Otrokovicích, hostinec U černého býka v Loukách, Bar Bar na autobusovém nádraží, Bar Plamínek na Santražinách, S Bar ve Vodní ulici, Hospoda Pančava v Přílukách, Hospůdka Vali na Pasekách, Masaro Malenovice, U Tetoura pod hradem a Restaurace U Huberta na Zálešné.

„Pokud soutěžící poběží sám, absolvuje jen pět hospod a v každé si dá jen jedno velké pivo. Pravidla pro týmy zůstávají stejná. Jeho součástí musí být alespoň jedna žena a společně v každém z deseti podniků vypijí vždy dvě velká a jedno malé pivo,“ upřesnil manažer projektu Vlastislav Jokl. Účastníci maratonu mohou jezdit městkou hromadnou dopravou nebo chodit pěšky. Dohlédnou na ně pivní hlídky.

Po náročném klání je připravena afterparty v klubu Golem s kapelou Eyesore. Nejrychlejší jednotlivci či týmy vyhrají 50, 30 a 15 litrové soudky piva. Vítěz získá putovní pohár. „V loňském roce se zapojilo celkem třicet šest týmů. Nejlepší z nich zvládl pivní maraton za neuvěřitelnou hodinu a padesát osm minut,“ dodal Jokl.