Unikátní interaktivní mapa ukázala, že v kraji, který se nevyznačuje příliš vysokými mzdami, je překvapivě nízký počet obyvatel nad 15 let zatížených exekucí.
„Mapu exekucí jsme zpracovali jako odpověď na kritický nedostatek relevantních dat o předluženosti velkého množství obyvatel ČR a jako první podobný počin v tomto směru chceme inspirovat další. Na základě kvalitativního výzkumu vycházejícího z biografických rozhovorů můžeme zpochybnit obecně přijímané pravdy a mýty o předlužených lidech, zejména důvody, které je do této nepříznivé situace dostaly,“ říká Radek Hábl, koordinátor projektu.

Nejvyšší podíl obyvatel v exekuci nad 15 let má kraj Ústecký – 16,62 %, naproti tomu v našem kraji je v exekuci jen 5,7 % lidí, což je druhý nejmenší počet hned po Vysočině (5,57 %).

Okresy s nejvyšším podílem obyvatel v exekuci starších 15 let jsou Most (20,03 %), Ústí nad Labem (18,95 %) a Chomutov (18,82 %). Nejlépe jsou na tom naopak v okresech Žďár nad Sázavou (4,74 %), Havlíčkův Brod (5,16 %) a Zlín (5,24 %).