Pořadatelé z tamní Nadace Jana Pivečky měli strach hlavně kvůli počasí. „Tento termín byl náhradní, původně to mělo být už minulý týden. Naštěstí se to ale umoudřilo a myslím, že se dětem bude opět tady líbit, je to totiž už pátý ročník,“ podotkla ředitelka nadace Božena Filáková.

Lesopark tedy ovládly pohádkové bytosti, u kterých děti plnily úkoly. Jednoznačně největší děs vyvolávalo peklo, kde za asistence čertů měli malí odvážlivci skákat v pytli nebo přes větve na cestě.

„Nejhorší bylo peklo, tam jsem se nejvíc bála,“ potvrdila sedmiletá Adélka Maryášová z Nevšové na Slavičínsku. Podle ní byl nejlepší úkol u Pata a Mata. „Tam se kreslilo, já jsem jim namalovala myslím Pata. Nebo Mata?“ stydlivě doplnila Adélka.

Dalším oblíbeným stanovištěm pak byly tři filmové postavy – Měsíčník, Slunečník a Větrník – které zaujaly nejednoho rodiče krásným kostýmem. „To obstarala jedna z pořadatelek Šárka Hamalčíková,“ prozradil Měsíčník a ukazoval nápaditou berlu z alobalu.

Šmoulové se zase podivovali, jak málo dětí už tyto postavičky pozná.

„Když nás děti vidí, docela se leknou. Teď už to v televizi nedávají, proto jich nás moc nepoznalo. Zato rodiče ano,“ prohodila Šmoulinka.