K vidění byly také bohoslužebná roucha, křížky, obrázky či starý papírový betlém. Na nástěnce visela i úmrtní oznámení kněží, kteří v Mysločovicích působili. Prostor u okna zdobil velký obraz. Celkem mohli návštěvníci vidět okolo stopadesáti vystavených exponátů. Ty zapůjčili farníci z mysločovické farnosti.

„Na tento nápad mne přivedl článek, který jsem si přečetla v novinách. Bez něj by tato výstava asi nevznikla. Psala tam jedna čtenářka, jak našla v odpadkovém kontejneru staré náboženské knihy. Posbírala je a rozhodla se je vystavit v tamním kostele,“ popsala prvotní podnět k uspořádání výstavy její organizátorka Ludmila Rygalová z Mysločovic.

Svůj nápad přednesla na farní radě a setkala se s podporou místního duchovního správce, který vyzval farníky, aby se doma rozhlédli a zapůjčili staré náboženské knihy, pokud nějaké mají. Od března tedy sbírala exponáty na výstavu. S její organizací a naaranžováním knih v sále pomohla také Marta Doležalová, zakladatelka a vedoucí mysločovického mu­zea.

„Nejdůležitější bylo, aby lidé byli ochotní staré katolické tisky půjčit. Zájem byl a ještě včera lidé přinášeli nějaké věci. Chtělo to jen čas, zápal a trochu přemýšlení,“ uvedla Marta Doležalová.

Výstavu navštívilo od sobotního dopoledne, kdy začala, na osmdesát návštěvníků. Zasedací sál bude otevřen ještě i zítra a v případě zájmu návštěvníků také v pondělí.