Festivalový půlmaraton Zlín 2024 je běžecký závod ulicemi města. Bude odstartován v neděli 2. června 2024 v 10 hodin u Kongresového centra. Trasa půlmaratonu povede po Gahurově ulici, třídě Tomáše Bati, Dlouhé ulici, Zarámí, přes Benešovo nábřeží, Podvesnou na Čepkov, Rybníky, Prštné a přes tovární areál do cíle na náměstí Míru.

Ilustrační foto - 63. ročník.
Ve čtvrtek začíná Zlín Film Festival. Co nabídne a kdo získá Zlatý střevíček?

Krátkodobé přerušení provozu 

Zhruba 15 minut před startem půlmaratonu bude na půl hodiny uzavřena pro veškerý provoz horní část náměstí T. G. Masaryka, horní část Gahurovy ulice, navazující úsek třídy T. Bati a Dlouhá ulice.

„Po dobu tohoto krátkodobého přerušení průjezdnosti uvedených ulic zůstanou trolejbusy a autobusy MHD dotčených linek stát před uzávěrou a budou pokračovat (se zpožděním) v jízdě hned po jejím ukončení,“ uvedl vedoucí dispečer DSZO Jan Tesař.

V neděli během Festivalového půlmaratonu pojede MHD po náhradních trasáchV neděli během Festivalového půlmaratonu pojede MHD po náhradních trasáchZdroj: DSZO

Do provozu linek se pak na nějakou dobu vzniklé zpoždění promítne. Může dojít i k operativnímu krácení spojů na dotčených linkách.

Úplná uzavírka Dlouhé ulice a Benešova nábřeží

Trasa závodu protne již na delší dobu Dlouhou ulici a vyžádá si vyloučení provozu z Benešova nábřeží. Dotkne se to pravidelných tras trolejbusových linek 2, 4, 5, 8, 9 a autobusových linek 33 a 38. Vozidla MHD pojedou po dobu uzavírky až do 13.00 hodin po náhradních trasách, které budou vedeny ulicemi Štefánikova, tř. T. Bati, Kvítková, tř. 2. května a Sokolská.

Změna u linky 2 z Otrokovic

Po dobu uzavírky bude trolejbusová linka 2 z Otrokovic vedena s označením 2X ze zastávky Školní po Štefánikově ulici, Podvesné XVII a na svoji trasu se napojí u vozovny DSZO, odkud bude pokračovat na Bartošovu čtvrť.

Zastávka Baťova nemocnice bude u této linky provizorně přesunuta do Dřevnické ulice naproti vozovně DSZO. Zpět pojedou trolejbusy linky 2 stejnou trasou, ze Štefánikovy ulice pak ulicí Osvoboditelů a na svou pravidelnou trasu se vrátí na zastávce Náměstí Míru.