Železniční doprava

K jedné z plánovaných změn v železniční dopravě dojde na Valašsku.

„Na trati 281 nabídneme nové vlaky z Rožnova pod Radhoštěm do Valašského Meziříčí s návazností na rychlíky EC ve směru do Prahy,“ uvedl Martin Štětkář, jednatel společnosti Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje (KOVED), která veřejnou dopravu v regionu organizuje.

Ve stanici Valašské Meziříčí budou dále zajištěny přestupní vazby ráno v 5.25 mezi všemi vlaky.

„Ve Valašském Meziříčí navíc budou vybrané víkendové spoje na autobusové lince 620 Vsetín – Valašské Meziříčí – Rožnov pod Radhoštěm zajíždět na vlakové nádraží, čímž lépe propojíme autobusovou a vlakovou dopravu,“ informoval Martin Štětkář.

Na Valašsku dále vyjede nový pár vlaků na trati 280 mezi Vsetínem a Valašským Meziříčím ve všední dny odpoledne. Večer pak místo dosavadního vlaku ze Vsetína v pracovní dny ve 22.30 pojede denně vlak ve 23.10, který navíc nabídne přípoj od expresu z Prahy a Olomouce.

„K dalším novinkám patří více přímých vlaků z Kroměříže směrem do Zlína, například v pracovní dny v 6.03 z Kojetína a 6.17 z Kroměříže do Zlína (7.08) a Vizovic (7.41),“ prozradil mluvčí společnosti KOVED Jan Malý.

„Na trati Kroměříž – Zborovice pak podle dojde k časové úpravě dvou vlaků na přípoj v Kroměříži od vlaku z Rožnova pod Radhoštěm, a to z Kroměříže ve 14.42 a v 18.42,“ doplnil Malý.

Na trati 331 Otrokovice – Zlín – Vizovice se ráno vrátí loňský jízdní řád bez spěšných vlaků.

Nově vznikne denně přípoj z Vizovic ve 4.49 do Zlína na 5.15 ke Zlínskému expresu.

Dopolední pár vlaků do/z Kroměříže nově pojede i v pracovní dny.

„Ve večerních hodinách budou vlaky z Otrokovic v 17.21 a 18.20 prodlouženy ze Zlína nově až do Vizovic,“ informoval mluvčí.

Spěšný vlak ve 13.59 ze Starého Města do Bylnice pojede nově také v neděli a ve vybrané svátky.

Autobusová doprava

K novinkám na Valašsku bude patřit autobusová linka 763 Rožnov pod Radhoštěm – Prostřední Bečva, Pustevny.

Ve Vsetíně pak dojde v souvislosti s výstavbou nového autobusového nádraží ke změnám v odjezdových stanovištích jednotlivých autobusových linek.

„Na Slovácku zavedeme nové večerní víkendové spoje z Uherského Hradiště směrem na Velehrad a Buchlovice a směrem do Hluku,“ sdělil Martin Štětkář.

V době konání Národní pouti 4. – 5. července 2024 pak bude opět zavedena kyvadlová doprava linkami 770, 771 a 775 z Uherského Hradiště a Starého Města na Velehrad.

V jízdních řádech některých dalších linek IDZK dojde k drobným úpravám časových poloh na základě požadavků obcí a cestujících nebo na základě vyhodnocení dat z provozu.

„Nabádáme proto cestující, aby se s novými jízdními řády v předstihu seznámili na webových stránkách idzk.cz, ve vyhledávačích spojení nebo na zastávkách,“ uzavřel Štětkář.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Tři projekty z peněz EU, které se ve Zlínském kraji nepovedly

Tři projekty z peněz EU, které se ve Zlínském kraji nepovedly | Video: Deník / koláž