Autobusy náhradní dopravy budou zastavovat pouze ve výše uvedených obcích. Umístění zastávek a jízdní řády náhradní autobusové dopravy jsou uvedeny na webu Koordinátora veřejné dopravy Zlínského kraje.

Od půlnoci v celé zemi nepojedou vlaky, v některých velkých městech se zastaví i městská hromadná doprava. Ve Zlínském kraji se stávka dotkne pouze železnice, odboráři a zaměstnanci dopravních podniků, kteří stávku podporují, se k ní připojí pouze symbolicky.

Dopravci ve Zlínském kraji už v úterý řekli, že v rámci svých možností jsou připraveni posílit stávající spoje tak, aby zastavení železniční dopravy lidé pocítili co nejméně.

„I naši dopravci ale nemají moc možností, jak elegantně situaci vyřešit. Je to dané tím, že spousta školních zájezdů už má zablokované autobusy, a samozřejmě nemůžeme dětem udělat čáru přes rozpočet,“ poznamenal Miroslav Řihák z krajské společnosti Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje.

Zároveň upozornil na to, že cestující by měli mít na paměti, že kapacita náhradní autobusové dopravy je velmi omezená. „Z toho důvodu není možno garantovat přepravu větších skupin cestujících,“ uvedl koordinátor.

Čtvrteční stávku svolaly dopravní odbory na protest proti vládním reformám. Na celých 24 hodin se zastaví většina tramvajových linek a autobusů v metropoli a dalších městech. Omezen nebo úplně zastaven bude i provoz metra. Stávku neodvrátilo ani dnešní mimořádné společné jednání vlády, zaměstnavatelů a odborů.

ČTK