Zákaz návštěv na všech lůžkových odděleních platí od pátku 31. ledna v KNTB ve Zlíně a také Kroměřížské nemocnici. Od soboty 1. února pak v Uherskohradišťské a Vsetínské nemocnici. Ve všech čtyřech nemocnicích Zlínského kraje je platný do odvolání.

„Takový vývoj jsme očekávali, chřipek bohužel opravdu rapidně přibývá a nezvykle teplý leden k tomu jen přispěl. Zákaz návštěv je pro pacienty i jejich blízké vždycky nepříjemný, proto jim děkujeme, že situaci chápou. Jde o zdraví našich pacientů. Jejich stav by se případným přenosem infekce zvenčí mohl zkomplikovat, čemuž chceme tímto opatřením předejít,“ vysvětlil Radomír Maráček, předseda představenstev nemocnic Zlínského kraje.

Podle dnešní zprávy krajské hygienické stanice došlo v pátém kalendářním týdnu letošního roku k vzestupu hlášených akutních respiračních infekcí o 41 procent. Celková nemocnost dosáhla ke dni 31. 1. 2020 hodnoty 1951 nemocných na 100 000 obyvatel. Výrazný vzestup se podle hygieniků projevil zejména ve výskytu chřipkových onemocnění a to dokonce o 218 procent.