Sněhové podmínky na sjezdovce Horal ve Velkých Karlovicích byly a stále jsou velmi dobré. I když přírodní sníh v okolí hodně ubyl, na sjezdovce ho leží dost.

„S návštěvností mezi svátky jsme spokojení. Slabší byly pouze první dva dny po Štědrém dnu, kdy lyžaře odradilo mlhavé počasí a také asi víc trávili čas v rodinném kruhu. Od 27. prosince ale návštěvnost den ode dne rostla a velký zájem byl i o naši lyžařskou školu Razulák, která fungovala na plnou kapacitu,“ říká Martina Žáčková z rezortu Valachy Velké Karlovice.

Svou roli v zaplněnosti areálů sehrál i fakt, že do Velkých Karlovic přijeli hosté v rámci silvestrovských pobytů.

„Překvapivě hodně lyžařů bylo na sjezdovce i na Silvestra a Nový rok,“ dodává Žáčková. Za dvouhodinový skipas zaplatili lyžaři 450 korun, dětský park na celý den přišel zájemce na 390 korun. Od pondělí zde začínají příměstské lyžařské kurzy a v neděli 8. ledna je připraven pro děti první závod O pohár strašidýlka Razuláka.

Lyžování v centru Zlína

Přímo v centru města mohou zájemci využívat svah s délkou 250 metrů. Je to ideální místo pro děti na trénink prvních obloučků, provozovatelé tak spolupracují s mateřskými školkami a nabízejí jim výuku lyžování pro nejmenší.

„Loni měl projekt velký úspěch, proto jsme se v něm rozhodli pokračovat i letos a rozšířili jsme nabídku výuky pro základní školy. Zaměřujeme se na Zlín, Otrokovice a Tečovice,“ představil spolupráci za provozovatele Robin Elšík.

Provoz svahu byl zahájen 25. Prosince, přestože teploty atakovaly deset stupňů Celsia, cestu si zde našla spousta malých i velkých sportovců.

„Svah je stále v provozu i když čelíme na leden opravdu vysokým teplotám. Od úterý navíc náš areál využívají také mateřské školy. Spolupráce se základními školami bude zahájena 16. ledna v závislosti na počasí a možnosti dosněžení svahu,“ doplnil Elšík. Cena skipasu bude pro letošní sezonu 250 korun za hodinu lyžování pro dospělého, děti do 15 let a senioři zaplatí 230 korun.

Počasí nepřálo návštěvnosti Kyčerky

V provozu byla modrá sjezdovka Vyhlídková - tedy "kotva u Hospody Kyčerka".

Zkrátka nepřišly ani děti, pro něž byla v provozu dětská sjezdovka s vlekem, a také pohyblivý pás pro začátečníky v klasickém čase od osmi do šestnácti hodin.

„Počasí během vánočních svátků bohužel nebylo příznivé, proto byla v těchto dnech návštěvnost našeho areálu pod běžným průměrem z předešlých let,“ uvedla za provozovatele Magda Pekařová. Aktuálně leží na sjezdovkách přibližně 30 centimetrů sněhu.

Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně, budova interny. Ilustrační foto
Krajská nemocnice ve Zlíně čelí náporu pacientů, od středy zakáže návštěvy

„Vyhlídková sjezdovka je spolu s dětskými vleky a pásy v provozu v pracovních dnech, během víkendu bude spuštěn vlek i na červené sjezdovce. Samozřejmostí je provoz lyžařské školy, půjčovny i skiservisu. Večerní lyžování je až do odvolání zrušeno. Čekáme na příznivější počasí, abychom mohli znovu zasněžovat,“ pokračovala Pekařová.

Celodenní skipas stojí dospělého 620 korun, dítě 350 korun a juniora/seniora 450 korun.

Déšť zavřel Kohútku

Areál Kohútka ski čelil mezi svátky masivní oblevě. I přes dostatek vyrobeného technického sněhu zůstal z důvodu deště a nepříznivého počasí až do 26. prosince uzavřen. Od 27.prosince se zde lyžovalo až do čtyř hodin odpoledne, otevřena byla sjezdovka Babská, Malá a půlka Černé, na kterých leželo průměrně padesát centimetrů technického sněhu.

„Přijeli jsme se vyvětrat před Silvestrovskými oslavami. Bohužel mrholení, mlha a těžký sníh, to vůbec není den, jaký jsme si na lyžování přáli,“ stěžoval si pan Pavel, který na Kohútku přijel ze Vsetína.