Jezdit adrenalinový sport už mohou i lidé v Kvasicích či v Zádveřicích. 

„Začali jsme už navážet hlínu na stavbu. Chceme vybudovat hřiště, kde si nejen děti můžou zajezdit a zlepšit svou techniku jízdy na kole. Omlouváme se všem, které to obtěžuje. Louka je trochu rozježděná a cesty k ní zašpiněné. Každá stavba s sebou nese trable prosíme o toleranci,“ informovali nedávno na sociální síti otrokovické obyvatele členové spolku Bikecore OE.

„Do léta by snad mohl být hotový. Areál bychom chtěli později rozšířit. Například o lávky či překážky,“ sdělil Viktor Pospíchal, předseda Bikecore OE.

V místě už částečně něco jako pumptrack roky neoficiálně fungovalo.

MĚSTO NÁPAD PODPORUJE

Podle mluvčí otrokovické radnice Romany Stehlíkové pozemek patří městu a jeho plocha je podle platného územního plánu určena právě ke sportovním účelům.

„Záměr spolku Bikecore OE podporujeme. Byla už uzavřena smlouva o výpůjčce mezi městem a spolkem. Jedná se o bezplatnou výpůjčku,“ informovala.

Spolek bude garantovat dodržování právních předpisů.

„Především na úseku veřejného zdraví, ochrany přírody a krajiny, odpadů, bezpečnosti a požární ochrany. Musí zajišťovat bezpečnost a ochranu života a zdraví všech osob, které se budou pohybovat na hřišti a dotčených pozemcích, a k tomu musí vydat a zveřejnit provozní řád,“ vysvětlila mluvčí otrokovické radnice.

SUPER VYŽITÍ

Pro pumptrack se nadchl i malý syn Kateřiny Doleželové ze Zdounecka.

„Jezdím s ním do Kvasic. Je to super vyžití pro děti. Syn jezdí pro zábavu, vždycky se tam vyřádí, a i mladší synek si tam jezdí na odrážedle a baví ho to. Byli jsme se také podívat v Polici u Valašského Meziříčí, kde si dráhu vybudovali místní kluci. Pokud tu takových okruhů bude více a poblíž, budu jen ráda,“ svěřila se Kateřina Doleželová.

V Kvasicích na Kroměřížsku, které jsou jen pár kilometrů od Otrokovic, otevřeli pumptrack předloni. Stavbu inicioval tamní starosta Lubomír Musil. Obecní kasu vyšel na 350 tisíc. Je hodně využívaný dětmi i dospělými.

„Mou snahou bylo udělat v obci co nejvíce sportovišť, abych děti odlákal od počítače a začaly něco dělat,“ uvedl.

Co je to ? Pumptrack je tréninkový terén, mimo jiné pro nácvik rovnováhy a ovládání kola. Je vhodný i pro začátečníky. Je to uměle vytvořená dráha s řadou terénních nerovností udělaných například z navezené a zpevněné hlíny. V ideálním případě jej lze projíždět bez šlapání, přičemž k udržování rychlosti stačí správně takzvaně pumpovat řídítky kola a přesouvat těžiště nad kolem zepředu dozadu.