Uklízelo se kolem Štěrkoviště, podél cyklostezky od Štěrkoviště k autobusovému nádraží a podél cyklostezky a řeky Moravy od bělovského jezu kolem přístaviště a dál kolem Dřevnice směrem na Zlín až k altánu u velkého splavu na Trávníkách. Tady se skupiny potkaly a společně si opekly špekáčky.

Pylová alergie. Ilustrační snímek.
Venku je zima, ale alergici už trpí. Létá pyl z vrby a břízy

„Především bych chtěla moc poděkovat všem lidem, kteří se zapojili. Nicméně jsou to většinou ti, co nepořádek nevytváří. Každým rokem se scházíme v přibližně stejném složení, což je škoda. Na každém z nás záleží, jak bude město vypadat. Pokud budeme stále lhostejní k bezohlednému odkládání objemného odpadu, odhazování papírků, plastů, nedopalků a dalších, nikdy nebudeme žít ve městě podle našich představ,“ uvedla starostka města Hana Večerková.

Úklid byl součástí celorepublikové dobrovolnické akce Ukliďme Česko, zaměřené na černé skládky i menší nepořádek. K této iniciativě se také hlásí a podporují ji organizátoři kampaně Do práce na kole, kteří se spolu s městy Otrokovice a Zlín podíleli na přípravě.