Sobotní akci přálo počasí, a tak se dobrovolníci sešli v hojném počtu. Uklízelo se v okolí Štěrkoviště, v blízkosti Kubíku, kolem cyklostezky od bělovského jezu až po velký splav na Trávníkách. Svoji skupinu měly také Kvítkovice a Horní Střed.

Oproti loňsku se přibližně o dvacet lidí zvýšil počet dobrovolníků. Také vysbíraného odpadu bylo o 60 kg více.

Tradičně bylo nejvíce odpadu v blízkosti parkovacích ploch. Řidiči přírodu nešetřili a kolem odhazovali plechovky, láhve skleněné i umělohmotné, krabičky od cigaret a jiný odpad.

Ilustrační foto
Ve Zlínském kraji je druhá nejnižší nezaměstnanost v Česku, těsně za Prahou

Okolí laviček bylo často doslova zasypáno nedopalky cigaret a drobnými papírky od sladkostí. Tradičně se našly i kuriózní kousky jako ložní povlečení, kovový barel, balík stavební zateplovací vaty či polámaná židlička.

„V Kvítkovicích se nás sešlo přibližně patnáct. Největší práci jsme měli v bezprostřední blízkosti železných schodů u fotbalového hřiště. Tady jsme našli i půlku sjezdové lyže. Ležela tady už asi déle, protože byla z půlky zahrabaná v zemi,“ komentoval jeden z dobrovolníků kvítkovické skupiny Matěj Klimek.

Otrokovický úklid se uskutečnil v hlavním jarním termínu největší celorepublikové dobrovolnické akce „Ukliďme Česko“, zaměřené na úklidy černých skládek a drobného nepořádku.

K této iniciativě se také hrdě hlásí a podporují ji organizátoři kampaně Do práce na kole, kteří se spolu s městy Otrokovice a Zlín podíleli na přípravě.