„Mohu konstatovat, že společné prohlášení za ČSSD, Nezávislí a Občané OE a ANO 2011 o povolební spolupráci podepsalo dvanáct nově zvolených zastupitelů," řekl ve středu Zlínskému deníku dosavadní starosta města Jaroslav Budek, který je zároveň lídr vítězných sociálních demokratů.

Ten je také navržený k opětovnému zvolení šéfem radnice, na místostarostu pak lídr ANO 2011 Jiří Veselý. On i stávající starosta jsou rádi, že se vyjednávání konečně posunula a přinesla konkrétnější výsledek.

V minulých týdnech a dnech situaci navíc ztěžoval rozkol uvnitř vítězné strany ČSSD.

„Určitě jsem rád, jak to dopadlo. Byly dny, kdy jsme v podstatě nevěděli, co bude dál a situace se měnila snad každé tři hodiny. Prakticky jsme nyní už dospěli k výsledku. Věřím, že bude ku prospěchu a i nadále se ponese v klidném duchu a budeme spolupracovat na rozvoji města," vyjádřil se rovněž ve středu večer pro Zlínský deník Jiří Veselý.

Definitivní rozhodnutí, kdo stane v čele radnice a kdo bude zvolený místostarostou, padne už ve čtvrtek v podvečer na ustavujícím zasedání zastupitelstva města Otrokovice.