Zavařené ovoce upoutalo porotu soutěže Artisan Marmalade Awards v Anglii vzhledem, barvou, konzistencí, vůní i chutí, a to tak, že jí udělila zlatou medaili. Otrokovická marmeládovna Renaty Zezulkové tak zaznamenala další velký úspěch. Bronzovou medaili z roku 2019 obhájila v této soutěži i marmeláda Pomeranč s kávou.

Neobvyklé chutě mají úspěch

Majitelka firmy MarmelLady sází na neobvyklé a chuťově zajímavé kombinace. Novinkou je spojení pomerančů a fazolí tonka. Ve skutečnosti se nejedná o druh fazole, jak naznačuje název, ale o semena plodů stromů tonka. „Toto koření chuťově vzdáleně připomíná bílou čokoládu nebo vanilku s lehce karamelovým aroma. Není důvod k obavám, že by chuť džemu připomínala fazolky nakyselo,“ vysvětluje s úsměvem Renata Zezulková.

Oblíbenou stálicí je marmeláda Pomeranč s kávovými zrny z otrokovické pražírny kávy Fiery Bean Pavla Gráfa. Tato kombinace získala opětovné medailové ocenění na mezinárodní úrovni.

„Jde vlastně o moji první citrusovou marmeládu. O to více mě těší, že získala už druhou medaili,“ prozradila Zezulková.

Vedle citrusů zpracovává i druhy ovoce typické pro kraj, jako jsou ryngle, mirabelky, špendlíky, jeřabiny. Nezaměnitelnou chuť marmeládám dodávají bylinky a planě rostoucí plody z valašských kotárů, občas také kapka valašské slivovice nebo exotické koření.

Soutěžily marmelády z více než 33 zemí

Porota soutěže složená z odborníků v potravinářském průmyslu posuzovala vzorky z více než 33 zemí světa včetně Ukrajiny, Španělska, Kanady, Brazílie, České republiky, Japonska a Argentiny.

„Konkurence z celého světa byla výjimečná a jsem ráda, že naše džemy již pátým rokem získaly ocenění v této prestižní světové soutěži,“ dodala vítězka z Otrokovic.