Patnácti členná komise vybírala z 51 vzorků nejchutnější slivovici. Vítězem se stal loňský vzorek od pana Josefa Bartoníček z Pozlovic. Druhé místo získal třicet let starý vzorek pana Josefa Hampla z Pozlovic.

„Tady na Slovácku je zvykem, že si kvalitní slivovici archivujeme a pijeme ji při výjimečných příležitostech. Já jsem nedávno oslavil šedesátiny, a tak jsem měl důvod, třicet let starou láhev otevřít. Slivovice chutnala výborně, proto jsem jí přihlásil do soutěže. Z druhého místa mám obrovskou radost," pochvaloval si úspěch pan Hampl.

Třetí nejchutnější slivovici má podle rozhodnutí poroty pan Petr Miškařík z Řetechova. O nejkvalitnější med letos soutěžilo sedmnáct vzorků v kategoriích světlý a tmavý med. Nejlepší světlý med dělá v Podhradí pan Zdeněk Janošík a nejkvalitnější tmavý med má pan Zdeněk Zábojník.

„Jsem ráda, že občané naší vesnice ctí tradice a přišli na letošní ročník degustace v tak hojném počtu. Nabídka ochutnávaných vzorků je velká a jejich kvalita výborná. Všem vítězům samozřejmě blahopřeji," zhodnotila košt starostka Pozlovic, Olga Tkáčová.