Pokud se rodině nepodaří letos sehnat ubytování s požadavky, které jim vyhovují, můžou to zkusit příští rok v nově postaveném penzionu Wellness Panorama Pozlovice, který v současnosti roste nedaleko břehů Luhačovické přehrady v Pozlovicích na Zlínsku.
Investorem soukromé stavby je pozlovický radní Bohumil Vráblík. Podle něj stavba nejen, že přivede další turisty do Pozlovic, ale také přinese do regionu nové pracovní příležitosti.

„Myšlenka postavit penzion nás napadla v době, kdy soused, který chtěl vedle na pozemku určeném pro rekreační využití postavit sanatorium, tento nápad opustil. Nabídl nám proto stavební povolení, které v té době již bylo na světě. My jsme toho tedy využili a pustili jsme se do hledání zhotovitele architektonické studie. Penzion byl již v územním plánu zahrnut, přesto se příprava na stavbu prodlužovala i stavební povolení se muselo prodlužovat. Tři roky tak trvalo, než jsme mohli začít stavět. Nyní jsme ve fázi hrubé stavby,“ přiblížil Bohumil Vráblík.

Společně s manželkou hodlají nechat postavit penzion, který bude mít devět apartmánů s rozlohou po 50 metrech čtverečních se dvěma pokoji, kuchyňkou a sociálním zařízením.

„Protože máme čtyři děti tak víme, že hledat ubytování s dětmi není vždy jednoduché. Chceme proto vyjít vstříc rodinám s dětmi a nabídnout jim v okolí přehrady ubytování s tím, že pro ně máme připraveno i zázemí v podobě dvoupatrové herny, různé prolézačky, ale i pro jejich rodiče nabídneme wellness. Naše zařízení bude bezobslužné s tím, že nechceme, aby je někdo rušil, nebude tak hotelového typu,“ plánuje pozlovický radní.

Nová pracovní místa

Podle něj kromě příjmů z turistického ruchu přinese Pozlovicím jejich zařízení i nová pracovní místa.

Tyto skutečnosti oceňuje i starosta Pozlovic Pavel Coufalík.

„Městys Pozlovice má z rostoucího cestovního ruchu příjem, který se následně snažíme vracet do rozvoje infrastruktury. To mohou ocenit nejenom naši občané, ale i návštěvníci lázeňského místa“ uvedl starosta. 

Podle něj v Pozlovicích najdou vhodné ubytování návštěvníci všech kategorií.

„Jsou zde výborně vybavené wellness hotely, rodinné penziony, kemp nebo skromnější ubytování v apartmánech“. Atraktivitu okolí zvyšuje i Luhačovická přehrada, která je v katastru obce Pozlovice. Podle Pavla Coufalíka se snaží vedení městyse hledat cestu, aby byly v Pozlovicích opraveny i chátrající rekreační zařízení.

„Obecně se nyní vyplatí obcím i krajům investovat. Otázka však je, jestli je cestovní ruch ta správná volba,“ míní známý český ekonom Luděk Kovanda. Podle něj je v době po pandemii doba, kdy právě cestovní ruch může patřit pro investování mezi rizikové oblasti. Zvlášť v případě, pokud covidová pandemie na podzim opět udeří. Mezi ty nejrizikovější patří podle Kovandy zejména letectví a hoteliérství.

„Ubývá kongresů, tedy i naplněnosti hotelů. Ty poté mohou zlevnit, turisté proto před penziony dají přednost jim,“ uvedl ekonom.
Ten penzion je naše investice do budoucna,“ reagoval Bohumil Vráblík.